Ewakuacja na festiwalu Open'er. Wszystko przez burze na Pomorzu

Burze, którym towarzyszy silny wiatr i ulewny deszcz, przechodzą przez Pomorze. - Organizatorzy festiwalu Open'er, który odbywa się w gdyńskim Kosakowie, zostali zmuszeni do ewakuacji uczestników imprezy- informuje portal tvn24.pl

W piątek wieczorem zaplanowano trzeci dzień Open'er Festival 2022 w Gdyni. Tego dnia miały się odbyć koncerty m.in. Megan Thee Stallion oraz Dua Lipa. Po godz. 19 zostały przerwane występy, a na terenie festiwalu pojawiły się na telebimach komunikaty o ewakuacji z lotniska w Babich Dołach. Z uwagi na pogodę zdecydowali o tym organizatorzy.

Na razie nie ma decyzji o odwołaniu piątkowych koncertów - podaje trojmiasto.pl.

Po godz. 20 na Facebooku imprezy pojawił się komunikat: "Dziękujemy za sprawną ewakuację. Prosimy ją kontynuować. Planujemy wznowić festiwal w najszybszym możliwym czasie. Czekajcie na kolejne komunikaty".

Wielokrotnie podczas trwania Open'era można było się spodziewać deszczu i niskich temperatur, ale pierwszy raz w historii imprezy, aura przerwała koncerty.

Przez województwo pomorskie od późnych godzin popołudniowych przechodzi nawałnica. Dyżurny synoptyk IMGW prognozował w piątek wystąpienie burz z gradem oraz upałów na terenie całego województwa. Ostrzeżenie ws. burz z gradem obowiązuje od piątku od godz. 17 do soboty do godz. 2 w nocy.

TOK FM PREMIUM