Danuta Holecka ma czuwać nad przestrzeganiem etyki w TVP. Jest nowy skład specjalnej komisji

Zarząd Telewizji Polskiej powołał członków Komisji Etyki TVP. Kolejny raz wybrano do niej szefową "Wiadomości" Danutę Dunin-Holecką - podał portal Wirtualnemedia.
Zobacz wideo

Jak podają Wirtualnemedia.pl, oprócz szefowej "Wiadomości" w skład 13. kadencji Komisji Etyki TVP weszli: Anna Duda (TVP3 Lublin), Mariusz Jarosiewicz (kierownik "Teleexpress", Stanisław Królak (TVP Historia), Krzysztof Nowina-Konopka ("Wiadomości" TVP), Przemysław Wenerski (szef redakcja "Alarm"), Dorota Geresz (sekretarz redakcji). Nową osobą w komisji jest Rafał Wolski z TVP 3 Warszawa, który zastąpił Krzysztofa Ziemca z "Wiadomości".

Kadencja Komisji Etyki trwa dwa lata. Jej zadaniem jest czuwać nad przestrzeganiem zasad etyki dziennikarskiej w Telewizji Polskiej. M.in. rozpatruje skargi przesyłane do niej na programy informacyjne i publicystyczne TVP.

Danuta Holecka od 1 maja 2019 jest szefową "Wiadomości" w TVP1. Do prowadzenia głównego wydania serwisu wróciła w 2016 roku, po objęciu fotela prezesa TVP przez Jacka Kurskiego. Od tej pory wielokrotnie zarzucano jej stronniczość. Chociażby kilka dni temu, gdy w wywiadzie z prezesem Jarosławem Kaczyńskim nazwała go "architektem dobrej zmiany". Komentatorzy wskazywali też, że nie zadała Kaczyńskiego ani jednego niewygodnego pytania.

Czy wiesz, że możesz słuchać TOK FM przez internet bez reklam? W Radiu TOK + Muzyka zamiast reklam usłyszysz muzykę. Kup TOK FM Premium w promocyjnej cenie 1 zł za pierwszy miesiąc, później 13,99 zł za każdy kolejny.

Nie czekaj, wypróbuj Radio TOK FM bez reklam!

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM