Nowa promocja w PKP Intercity. Bilety tańsze nawet o 30 procent

PKP Intercity wprowadziło od lipca nową promocję. Z ulgą "Taniej z bliskimi" będzie można kupić bilety z nawet 30- procentową zniżką. Sprawdź, jakich połączeń dotyczy ta oferta.

PKP Intercity obniża ceny biletów. Kto może skorzystać z promocji? 

Oferta "Taniej z bliskimi" dotyczy pasażerów podróżujących z rodziną, bądź w grupach od 2 do 6 osób. Istotny jest, aby grupa objęta promocją jechała tym samym pociągiem, w tej samej relacji, klasie wagonu i w tym samym dniu.

W takiej sytuacji będzie można zakupić bilety z 30-procentową zniżką. Co ważne, promocja łączy się z ulgami ustawowymi dotyczącymi między innymi emerytów i rencistów, funkcjonariuszy służb mundurowych, dzieci do lat czterech czy osób niepełnosprawnych. 

PKP Intercity - Jak skorzystać z promocji "Taniej z bliskimi"?

Jak informuje PKP Intercity, aby skorzystać z oferty, bilety należy kupić najpóźniej dzień przed wyjazdem – z tego powodu w ramach tej promocji nie można zakupić ich u konduktora - "bilety są dostępne na 30 dni przed odjazdem pociągu w kasach biletowych i kanałach online".

Zniżka obowiązuje w komunikacji krajowej, w pociągach TLK, IC wskazanych w rozkładzie jazdy. Dotyczy biletów zakupionych w 2. i 1. klasie z miejscami do siedzenia, obejmuje także wagony z miejscami do leżenia i sypialnymi.

Wakacje 2022 - pociąg najlepszym środkiem transportu?

Podróżowanie w te wakacje to prawdziwe wyzwanie. Ogromne problemy branży lotniczej, chaos na lotniskach, strajki linii lotniczych, a w konsekwencji odwoływanie lotów czasem na ostatnią chwilę sprawiają, że samolot to obecnie nie najlepszy środek wakacyjnego transportu.

Na urlop możemy oczywiście udać się własnym samochodem, ale w tym wypadku problemem są wysokie ceny paliwa. W wielu przypadkach może się więc okazać, że najlepszym wyborem będzie pociąg. Do tego, jak zauważa w rozmowie z Interią Tomasz Gontarz, pełniący funkcję członka zarządu PKP Intercity, będzie to najbardziej przyjazna dla środowiska podróż:

- Warto podkreślić, że wybierając kolej, zmniejszamy nie tylko koszty, lecz także wpływ na środowisko, ponieważ pociąg to najbardziej ekologiczny środek transportu zbiorowego - powiedział.

TOK FM PREMIUM