Ewakuacja Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie. Policja: Pocisk został zabezpieczony

Na wysokości budynku przy Krakowskim Przedmieściu 64 policja ewakuowała uczestników zgromadzenia i osoby przebywające w promieniu 200 metrów. Policja informuje, że sytuacja jest bardzo poważna i apeluje o omijanie tego rejonu.

- Mężczyzna wyjął z plecaka i położył na ziemi niebezpieczny przedmiot. Na miejscu pracują pirotechnicy - powiedział PAP nadkom. Sylwester Marczak. Trwają czynności. Na miejscu są też antyterroryści. Ewakuowano zarówno uczestników odbywającego się właśnie zgromadzenia, jak i wszystkie osoby w promieniu 200 m.

- Sytuacja jest bardzo poważna i apelujemy o omijanie tego rejonu - powiedział rzecznik stołecznej policji.

Ewakuacja Krakowskiego Przedmieścia. Nieoficjalnie: Pocisk o dużej sile rażenia

Policyjni antyterroryści zabezpieczyli pocisk, który był przyczyną ewakuacji na Krakowskim Przedmieściu. Nieoficjalnie wiadomo, że miał dużą siłę rażenia.

- Pocisk został zabezpieczony w beczce do przewozu materiałów niebezpiecznych - powiedział PAP nadkom. Sylwester Marczak z KSP. Policja nie udziela oficjalnych komentarzy, ale wiadomo, że chodzi o pocisk o dużej sile rażenia.

Mężczyzna, który wyjął z plecaka przedmiot, został zatrzymany. - Z zatrzymanym 31-latkiem trwają czynności. Mężczyzna był wcześniej notowany. Policyjni pirotechnicy wyznaczyli 200-metrową strefę bezpieczeństwa - informuje na Twitterze stołeczna policja. 

Ewakuacja Krakowskiego Przedmieścia. Nagranie ze zdarzenia

W mediach społecznościowych opublikowano nagranie z marszu Pamięci Ofiar Ludobójstwa Ukraińskiego na Wołyniu w 1943 r. Zarejestrowano na nim moment położenia pocisku. Nagranie na Twitterze sygnowano emisjaTV.

"Czy on chce tutaj detonować coś" - komentowały osoby biorące udział w zgromadzeniu, widząc mężczyznę o ekscentrycznym wyglądzie. Po chwili najwyraźniej zdały sobie sprawę z zagrożenia. Słychać krzyki: "proszę wyprowadzić tego pana", "policja", "odsuńcie się od tego".

Ewakuacja Krakowskiego Przedmieścia. Utrudnienia w ruchu

Ze względu na ewakuację na Krakowskim Przedmieściu są duże utrudnienia w komunikacji miejskiej. Autobusy i tramwaje skierowano na objazdy.

Utrudnienia w kursowaniu linii 116, 128, 175, 178, 180, 222, 503, 518. "Z powodu zamknięcia ruchu kołowego na ul. Krakowskie Przedmieście na odcinku Królewska – Miodowa autobusy wymienionych linii autobusowych kierowane są trasami objazdowymi przebiegającymi najbliższymi przejezdnymi ciągami komunikacyjnymi" - poinformował Zarząd Transportu Miejskiego.

TOK FM PREMIUM