Dwie ofiary śmiertelne nawałnic, które przeszły nad Polską

W związku z przechodzącym nad Polską frontem burzowym frontem burzowym strażacy odnotowali 2127 interwencji - poinformował w niedzielę rano PAP rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski. Niestety, w zdarzeniach odnotowano dwie ofiary śmiertelne.

Jak przekazał rzecznik prasowy komendanta głównego PSP, najwięcej interweniowali strażacy w województwach: małopolskim - 1244, mazowieckim - 332, podkarpackim - 147 oraz łódzkim (145). - Strażacy otrzymali blisko 150 zgłoszeń o uszkodzonych budynkach, w tym 100 na terenie województwa małopolskiego - przekazał Kierzkowski.

- Niestety w zdarzeniach odnotowano dwie ofiary śmiertelne, ponadto jedna osoba została ranna - poinformował rzecznik. Jak wyjaśnił, w województwie dolnośląskim, w miejscowości Biały Kościół, na 70-latkę przewróciło się drzewo. Kobieta zmarła. Natomiast w województwie podkarpackim (w powiecie rzeszowski) na samochód osobowy spadło drzewo. W wyniku zdarzenia jedna osoba zmarła, a jedna została ranna.

Pogoda w niedzielę

Według prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego w niedzielę Polska będzie znajdowała się w strefie frontu atmosferycznego, związanym z niżem z północno-wschodniej Europy. Od zachodu zacznie się rozbudowywać się klin wyżowy znad zachodniej Europy, który do końca dnia obejmie niemal całą Polskę.

- Po upałach ostatnich dni w niedzielę będziemy mieli niewielkie ochłodzenie. Na wschodzie i północnym wschodzie Polski możliwe będą zanikające, przelotne opady deszczu i słabe burze. Tam też może jeszcze wiać porywisty wiatr. Na pozostałym obszarze pogodnie i bez opadów. Temperatura maksymalna wyniesie od 21-23 stopni na północy do 28 stopni na południu kraju - powiedział synoptyk IMGW-PIB Michał Folwarski.

W nocy bardzo spokojnie, pogodnie i bez opadów w całym kraju. Tylko na północy mogą się pojawić nad ranem krótkotrwałe mgły. Temperatura minimalna wyniesie od 12 do 15 stopni.

Jak przewidują prognozy IMGW-PIB, w poniedziałek na zachodzie Polski termometry mogą pokazać do 34 stopni Celsjusza, a na południu w okolicach 29-30 stopni. Najchłodniej ma być na północnym wschodzie - od 23 do 25 stopni.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM