Długi weekend sierpniowy. PKP puści dłuższe pociągi. Są też zmiany w rozkładzie jazdy

W długi weekend sierpniowy PKP Intercity uruchomi dodatkowe pociągi i wydłuży relacje wybranych składów na najpopularniejszych wakacyjnych trasach - poinformował przewoźnik. PKP Intercity ma zaplanowane wydłużenie blisko 100 składów.

Jak poinformował przewoźnik, najwięcej dodatkowych pociągów i składów o wydłużonych relacjach zostanie uruchomionych w poniedziałek 15 sierpnia.

PKP - rozkład jazdy ze zmianami. W długi weekend sierpniowy 2022 więcej pociągów 15 sierpnia

- Powrót z długiego weekendu w Trójmieście zapewni dodatkowy pociąg EIP oraz EIC, wyruszające w poniedziałek 15 sierpnia z Gdyni Głównej do Warszawy w godzinach wieczornych. Wrocławianie, którzy zdecydują się spędzić długi weekend w Trójmieście, będą mogli skorzystać podczas powrotu z dodatkowego pociągu TLK Lednica BIS, który wyruszy do Wrocławia w poniedziałek po południu - informuje PAP.

Dodano, że warszawiacy spędzający ten czas na Warmii będą mogli skorzystać z dodatkowego pociągu IC Mazury BIS, wyruszającego z Olsztyna po godzinie 19. Mieszkańcom Olsztyna i okolic, którzy będą odpoczywać na Mazowszu, późny powrót zapewni dodatkowy pociąg IC Mazury BIS, wyjeżdżający po godzinie 23.

Długi weekend. Dodatkowe połączenia na wielu trasach

W poniedziałek pasażerowie podróżujący na trasie Warszawa – Terespol – Warszawa będą mogli skorzystać z dodatkowej pary pociągów. TLK Skaryna BIS wyruszy z Warszawy do Terespola po godzinie 12, a TLK Skaryna BIS ruszy w drogę powrotną chwilę przed godziną 17.

PKP Intercity poinformowało, że podróżni powracający w poniedziałkowy wieczór z Krakowa do Warszawy będą mogli skorzystać z dodatkowego pociągu EIP. Ekonomiczną opcją na tej trasie będzie pociąg TLK Malinowski BIS, wyjeżdżający z Krakowa po godzinie 18. Mieszkańców Wrocławia i okolic wracających z Krakowa, oprócz rozkładowych pociągów, zabierze TLK Wyspiański BIS, wyruszający chwilę przed 18. Pociągi pojadą przez Częstochowę, dzięki czemu będą mogły obsłużyć wzmożony ruch pielgrzymów.

Przewoźnik poinformował także, że w wydłużonej relacji pojadą dwa pociągi, zapewniające dojazdy i powroty znad Morza Bałtyckiego. 

TLK Lubomirski – na co dzień kursujący pomiędzy Krakowem i Gdynią, 14 sierpnia zawiezie podróżnych aż do Kołobrzegu, a 15 sierpnia umożliwi powrót w tej samej, wydłużonej relacji. 

Kolejnym pociągiem, który zapewni podróżnym dojazd do Trójmiasta będzie TLK Zosia – kursujący na codzień pomiędzy Łodzią i Warszawą. Pociąg 15 sierpnia w drogę powrotną wyruszy z Gdyni tuż po 12.

Długi weekend. Zmienione rozkłady jazdy i przedsprzedaż biletów PKP

Według przewoźnika, oprócz dodatkowych pociągów i wydłużonych relacji, przewoźnik będzie wzmacniać pociągi. Wcześniejsza informacja na temat większego zainteresowania danymi połączeniami pozwala na lepsze dostosowanie składów do zwiększającej się frekwencji, dlatego przewoźnik zachęca do wcześniejszego zakupu biletów. 

- W tej chwili zaplanowane jest wzmocnienie 96 pociągów 126 wagonami. Ponadto na stacjach postojowych zabezpieczane są rezerwy taborowe, a PKP Intercity monitoruje i analizuje sprzedaż biletów. W miarę potrzeb i możliwości kolejne pociągi będą wzmacniane dodatkowymi wagonami- podano. 

Więcej informacji na temat długiego weekendu sierpniowego w PKP Intercity, a także informacje o weekendowych promocjach PKP, opóźnieniach, nowych i zmienionych połączeniach znajdziecie na stronach www.intercity.pl oraz w serwisach: pkp.pl i e-podroznik.pl. Tam również znajdziecie aktualne rozkłady jazdy PKP.

TOK FM PREMIUM