Piotr Szkudelski z Perfectu nie żyje. Kim był? "To polski Simon Philips" Fani żegnają artystę

Kim był perkusista Perfectu? Fani pamiętają go jako genialnego muzyka. "Ktoś kiedyś w komentarzu napisał, że to polski Simon Philips, ja bym powiedział odwrotnie, Philips to brytyjski Piotr Szkudelski. Mistrz. Po prostu smutek."

Zmarł perkusista Perfectu. Fani żegnają muzyka w internecie

Nie żyje Piotr Szkudelski, wieloletni perkusista zespołu Perfect. Muzyk zmarł w poniedziałek 22 sierpnia 2022 roku nad ranem. O jego śmierci poinformowała rodzina. W grudniu tego roku skończyłby 67 lat – donosi PAP.

Od rana muzyka żegnają w mediach społecznościowych jego fani, dziennikarze i przyjaciele:

Kim był Piotr Szkudelski? Przede wszystkim perkusistą Perfectu, ale jego kariera była znacznie bogatsza

Piotr Szkudelski urodził się 29 grudnia 1955 roku w Warszawie, zmarł w poniedziałek 22 sierpnia 2022 roku. Był polskim muzykiem, perkusistą zespołu Perfect. Grał w tym zespole przez 40 lat (w latach 1980-2020). Można go usłyszeć na nagraniach najbardziej znanych albumów tego kultowego polskiego zespołu. Perkusista Perfectu udzielał się także w innych zespołach, takich jak Dzikie Dziecko, Jajco i Giganci, Wilki, Emigranci, nagrywał też z Martyną Jakubowicz. W latach 80. brał udział w sesji nagraniowej I Ching (był to dwupłytowy album zrealizowany m.in. przez muzyków Perfectu, TSA, Osjana, Porter Band, Krzaka, Breakoutu i Maanamu), grywał u boku innego znanego perkusisty rockowego, Jarka Ptaszyńskiego.

W latach 2017-2018 Piotr Szkudelski grał samego siebie w serialu polskim "Pensjonat nad rozlewiskiem". 

Perfect - kultowy zespół. Skład zmieniał się przez lata, ale Piotr Szkudelski był jednym z filarów

Zespół Perfect powstał w Warszawie pod koniec lat 70. z inicjatywy perkusisty Wojciecha Morawskiego i gitarzysty basowego Zdzisława Zawadzkiego, byłych członków Breakoutu. Zespół wykonywał początkowo własne wersje znanych popowych utworów w warszawskich lokalach rozrywkowych. Niedługo do składu dołączył Zbigniew Hołdys.

W 1980 roku nowym perkusistą został Piotr Szkudelski, a gitarzystą Perfectu – Ryszard Sygitowicz. Niedługo potem z grupą związał się wokalista Grzegorz Markowski. Pierwszy koncert w składzie: Zbigniew Hołdys, Grzegorz Markowski, Ryszard Sygitowicz, Zdzisław Zawadzki i Piotr Szkudelski zagrali w drugiej połowie 1980 w poznańskim klubie akademickim. Po kilku miesiącach stali się jednym z najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie muzycznej. I tak jest do dzisiaj.

TOK FM PREMIUM