Strajki linii lotniczych i odwołane loty. Ponad 70 tys. Polaków może ubiegać się o odszkodowania

Nawet 72 tys. Polaków może ubiegać się o odszkodowania za loty odwołane od maja do lipca w efekcie strajków linii lotniczych - wynika z danych międzynarodowej platformy AirHelp, które przytoczył portugalski dziennik "Dinheiro Vivo".
Zobacz wideo

Ekonomiczna gazeta z Lizbony przytoczyła dane platformy AirHelp wyspecjalizowanej w zagadnieniu ochrony praw pasażerów. Wynika z nich, że prawo do odszkodowania za odwołany od maja do lipca lot przysługuje 72 tys. obywateli Polski. Według przekazanych przez AirHelp informacji Polacy zajmują 9. miejsce w Europie pod względem liczby osób, które mogą ubiegać się o odszkodowania za loty odwołane w efekcie strajków linii lotniczych.

Lizboński dziennik "Dinheiro Vivo" odnotował, że od maja do lipca poszkodowanych przez strajki załóg lotniczych było 3,8 mln osób na całym świecie, a zjawisko odwołanych lotów dotyczyło zarówno tanich linii lotniczych, jak i dużych spółek.

Portugalskie media wskazują, że w dalszym ciągu nie została rozwiązana kwestia żądań finansowych personelu spółki TAP, największego pasażerskiego przewoźnika w tym kraju. Obsługująca rejsy do Polski linia pasażerska tylko w sierpniu musiała odwołać w związku z akcjami strajkowymi ponad 150 lotów.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM