"Jak ci się nie podoba, to wy***j na Ukrainę". Ruszyło postępowanie wobec policjantów, którzy grozili Ukraińcowi

Komendant Rejonowy Policji Warszawa I wszczął postępowania dyscyplinarne wobec funkcjonariuszy, którzy podczas interwencji wobec obywatela Ukrainy mieli się wulgarnie do niego odzywać i mu grozić - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa.

Do zdarzenia doszło 26 sierpnia wieczorem na warszawskim Śródmieściu. Jak opisywały lokalne media, obywatel Ukrainy - pracujący jako dostawca pizzy - przyjechał do pizzerii, gdzie miał odebrać jedzenie dla klienta. Swój samochód zostawił na poboczu, ponieważ - jak podawały media - nie było innych wolnych miejsc. Gdy wrócił, przy jego samochodzie czekali już policjanci.

Na opublikowanym w internecie filmie słychać, jak policjanci informują Ukraińca, że zostanie ukarany mandatem. Gdy ten zapytał, za co mandat oraz skomentował - "taka policja w Polsce", jeden z policjantów powiedział: "bo ci zaraz w r*j dam". Chwilę później drugi z funkcjonariuszy miał dodać: "jak ci się nie podoba, to wy***j na Ukrainę".

O komentarz do tej sytuacji PAP poprosiła Komendę Stołeczną Policji. - Niezwłocznie po uzyskaniu informacji o nagraniu dotyczącym możliwych nieprawidłowości w zachowaniu funkcjonariuszy w trakcie przeprowadzanej interwencji wobec obywatela Ukrainy, Komendant Stołeczny Policji polecił wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia Wydziałowi Kontroli, którego oficerowie potwierdzili, że interwencja miała miejsce na terenie Śródmieścia w Warszawie - poinformował rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

- Ustalono też funkcjonariuszy przeprowadzających tę interwencję. W związku z tym Komendant Rejonowy Policji Warszawa I wszczął wobec nich postępowania dyscyplinarne - zapewnił rzecznik.

TOK FM PREMIUM