Orlen przedłuża promocję na paliwo. Daniel Obajtek zdradza terminy i warunki

Do dziś w kilku sieciach stacji benzynowych trwa promocja na paliwo. I gdy wydawało się, że kierowcy od 1 września zapłacą drożej, Orlen poinformował, że przedłuża promocję. Do kiedy w sieci można tankować taniej i czy będą obowiązywać dodatkowe warunki do otrzymania rabatu?

Wakacyjne promocje na paliwo. Kończą się 31 sierpnia, choć są wyjątki

Użytkownicy kart lojalnościowych lub Kart Dużej Rodziny przez całe wakacje na stacjach Orlen, Shell, BP oraz Lotos tankowali taniej.

Kierowcy posiadający kartę VITAY płacili za benzynę i olej napędowy 30 groszy mniej, a posiadacze Kart Dużej Rodziny, nawet 40 groszy mniej.

Klienci Orlenu mogli skorzystać z trzech tańszych tankowań w ciągu dwóch wakacyjnych miesięcy. Dodatkowy warunek przewidywał, że zatankują za każdym razem nie więcej niż 50 litrów paliwa.

W środę Orlen poinformował w komunikacie prasowym, że przedłuża promocję dla swoich klientów. Taką samą informację umieścił na swoim Twitterze prezes Orlenu, Daniel Obajtek.

Przedłużona promocja. Orlen: sytuacja nie została ustabilizowana

PKN Orlen przekazał informację o przedłużeniu promocji, uzasadniając decyzję trwającą trudną sytuacją na rynku paliw.

"W okresie wakacyjnym wszyscy użytkownicy naszego programu lojalnościowego mogli taniej zatankować na stacjach Orlen" - czytamy w komunikacie. "Widzimy, że trudna sytuacja na rynkach energetycznych w Europie nie została ustabilizowana, dlatego podjęliśmy decyzję o przedłużeniu promocji o kolejne dwa tygodnie. Wykorzystując dostępne mechanizmy rynkowe, przy aktywnym wsparciu rządu staraliśmy się i dalej robimy wszystko, aby zapewnić klientom jak najniższe ceny paliw na stacjach. To się udaje, bo od 9 tygodni ceny paliw w Polsce pozostają jednymi z najniższych w Unii Europejskiej, co oznacza, że obecnie więcej za paliwa trzeba zapłacić m.in. w Rumunii, Bułgarii czy w Chorwacji" - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Dla kogo tańsze paliwo na stacjach Orlen? Podajemy też ceny i terminy

Z promocji mogą korzystać — podobnie jak w czasie wakacji — klienci posiadający specjalne karty lub aplikacje:

  • kartę lojalnościową VITAY,
  • Kartę Dużej Rodziny.

Pierwsi mogą kupować paliwo o 30 gr taniej, druga grupa dostanie rabat 40 gr, na każdy litr paliwa Efecta lub Verva.

Promocja będzie trwała dwa tygodnie i zakończy się 15 września. W tym czasie klienci będą mogli kupić łącznie do 100 litrów paliwa w dwóch tankowaniach po 50 l.

Akcja będzie obowiązywać na wszystkich stacjach benzynowych sieci Orlen w Polsce.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM