Świętokrzyskie. Pijany kierowca wjechał ludzi idących chodnikiem. Nie żyje kobieta w zaawansowanej ciąży

Kobieta w zaawansowanej ciąży zginęła w wypadku na dk 9 w Lubieni w województwie świętokrzyskim. Kierowca, który doprowadził do wypadku, był pijany - poinformowała PAP rzecznik starachowickiej policji mł. asp. Paweł Kusiak.

Do wypadku około godziny 11 w Lubieni w powiecie starachowickim. Z ustaleń policji wynika, że 61-letni mężczyzna, kierujący citroenem zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następne wjechał na chodnik, którym szły cztery osoby - dwójka dorosłych oraz dwoje kilkuletnich dzieci. W pierwszej kolejności poszkodowanym pomocy udzieli strażacy. Na miejsce wezwano również Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

- Mimo pomocy udzielonej przez służby ratownicze nie udało się uratować życia kobiety ani jej dziecka, ponieważ kobieta była w zaawansowanej ciąży – przekazał mł. asp. Paweł Kusiak. W wypadku ranny został jeszcze mężczyzna, który z urazem nogi trafił do szpitala. Z dorosłymi była jeszcze dwójka dzieci w wieku około 4-5 lat. Dzieci nie odniosły obrażeń.

61-letni kierowca citroena był pijany. W organizmie miał ponad promil alkoholu. Droga w miejscu zdarzenia jest zablokowana

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM