Jacek Kurski odchodzi, jego żona wraca. Joanna Kurska szefową "Pytania na śniadanie" w TVP

Joanna Kurska po 6 latach wraca do TVP. Żona Jacka Kurskiego została nową szefową proannego programu "Pytanie na śniadanie" w TVP2. "Nie chciałam pracować w TVP, dopóki jej prezesem był mój mąż" - powiedziała w komentarzu dla serwisu wirtualnemedia.pl

O powrocie Joanny Kurskiej do TVP poinformował Press. Żona Jacka Kurskiego od wtorku 6 września obejmuje prowadzenie śniadaniowej audycji Dwójki, czyli "Pytania na śniadanie". 

Joanna Kurska wraca w szeregi TVP

Joanna Kurska (wówczas Klimek) pracowała w Telewizji Polskiej w 2016 roku, kiedy Jacek Kurski zostawał prezesem. Była dyrektorką biur: programowego oraz marketingu. Z pracy w mediach publicznych zrezygnowała po tym, gdy na jaw wyszła jej prywatna relacja z prezesem TVP. 

"Zgodnie z najwyższym standardem etyki i profesjonalizmu dyrektor Joanna Klimek zakończyła pracę w telewizji ze względu na nawiązanie osobistej relacji z prezesem Jackiem Kurskim" - napisano wówczas w oświadczeniu TVP.

Po odejściu z TVP Kurska pracowała w dziale marketingu PGNiG oraz w Netii. Przed przejściem do TVP przez kilkanaście lat była związana z Polsatem. 

W dniu, w którym Jacek Kurski został odwołany ze stanowiska prezesa TVP, Joanna Kurska otrzymała propozycję powrotu w szeregi pracowników telewizji publicznej. - Nie chciałam pracować w TVP, dopóki jej prezesem był mój mąż. W nowej sytuacji przyjęłam propozycję przedstawioną mi przez prezesa - mówi w rozmowie Wirtualnemedia.pl Joanna Kurska. Żona byłego już prezesa TVP dodaje, że z przyjemnością przyjęła ofertę pracy w "Pytaniu na śniadanie", bowiem telewizja to jej "pasja i kompetencja".

Jacek Kurski odwołany z funkcji prezesa TVP

Informacja o odwołaniu Jacka Kurskiego z funkcji prezesa Telewizji Polskiej obiegła media w poniedziałek 5 września. Na razie nie są znane powody tej decyzji. 

Jednocześnie ujawniono, że  nowym szefem TVP zostaje Mateusz Matyszkowicz. Z wykształcenia filozof pierwsze dziennikarskie szlify zdobywał w takich tytułach, jak "Rzeczpospolita", "Pressje" oraz "Teologia Polityczna". W 2013 roku został redaktorem naczelnym kwartalnika "Fronda". Karierę w mediach publicznych rozpoczął w chwili, gdy władzę na Woronicza przejął Jacek Kurski. Początkowo, czyli w 2016 roku Matyszkowicz został dyrektorem TVP Kultura. Rok później objął funkcję dyrektora TVP1. W marcu 2018 został wicedyrektorem ds. repertuaru Biura Programowego TVP. 25 kwietnia 2019 został członkiem zarządu TVP. 

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM