Kazimierz Mazur nie żyje. "Barwy szczęścia" to jedna z ostatnich jego produkcji

Aktor Kazimierz Mazur nie żyje. Polski aktor filmowy, teatralny i dubbingowy w dniu śmierci miał 74 lata. Informację o śmierci artysty przekazał w mediach społecznościowych jego syn.

Kazimierz Mazur junior oficjalnie pożegnał ojca na Instagramie

W wieku niespełna 74 lat zmarł znany z wielu polskich filmów i seriali aktor Kazimierz Mazur. Informację o śmierci przekazał w mediach społecznościowych jego syn.

- Dziś odszedł mój największy Przyjaciel, Tata, wybitny Aktor, Kochany Człowiek. Kazimierz Mazur. Przemierzaliśmy razem Noce i Dnie. Dobranoc Mój Kochany – napisał na Instagramie syn Kazimierza Mazura.

Kazimierz Mazur. Aktor został znany dzięki roli Tomaszka Niechcica

Aktor Kazimierz Mazur urodził się 2 grudnia 1948 r. W 1974 roku ukończył stołeczną Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Wielkość popularność jako aktor zyskał dzięki charakterystycznej, mocnej roli Tomaszka Niechcica, syna głównych bohaterów popularnego filmu i serialu "Noce i dnie". 

Oprócz tego aktor Kazimierz Mazur był znany z wielu ról serialowych oraz filmowych, był również aktorem dubbingowym. Grał w takich produkcjach, jak "Różyczka", "Rozmowy kontrolowane", "Zemsta". Zasłynął z roli Tomasza Wiśniewskiego w serialu "Barwy Szczęścia" czy Mirka Boczewskiego w "Daleko od drogi". Pojawił się w sumie w kilkudziesięciu polskich filmach I serialach.

Aktor Kazimierz Mazur senior żenił się dwa razy. Z pierwszą miał jedynego syna

Pierwszą żoną Kazimierza Mazura była impresario Beata Bogdańska-Mazur. Urodził im się syn, który dostał imię po ojcu. On również został aktorem.

Drugą żoną aktora była kompozytorka Katarzyna Gärtner, z którą artysta mieszkał w Komaszycach pod Kielcami. Parę po latach znajomości połączyła miłość, a także życie zawodowe - aktor Mazur kręcił teledyski do muzycznych projektów żony.

Kazimierz Mazur był rodzimowiercą, współzałożycielem zarejestrowanego Rodzimego Kościoła Polskiego powstałego w 1995 roku. Pełnił w nim rolę Ofiarnika Generalnego oraz członka Rady Związku, sekretarza i skarbnika.

TOK FM PREMIUM