Morawiecki prezentuje spot o Tusku. Internauta: "Wy o biedzie za Tuska? Rządzicie 7 lat" [FILM]

Mateusz Morawiecki opublikował film. Głównym bohaterem jest Donald Tusk, były premier, który jak wynika ze spotu, nie radził sobie w czasach kryzysu 2007-2009 bardziej niż obecna władza dziś. Czy powraca narracja "wina Tuska"? Sprawdzamy, co na to internauci.

Wina Tuska. Trafna prognoza Piechocińskiego

Janusz Piechociński, były minister gospodarki i były szef PSL jest znany z zamiłowania do liczb. Często umieszcza na swoim Twitterze ciekawe statystyki czy wskaźniki rynkowe.

Minister już na początku roku zauważył, że inflacja w Polsce rośnie i wszystko wskazuje na to, że ceny win pójdą w górę. Uznał, że możliwa jest nawet 20-procentowa podwyżka cen tego trunku.

Do jego wpisu w mediach społecznościowych zabawnie odniósł się wówczas Donald Tusk.

- Ale nie wina Tuska — napisał wówczas premier

Dziś widać, że i jeden i drugi miał rację, poruszając tematy drożyzny i kultowego hasztagu #winatuska. Ceny — nie tylko win — podskoczyły. A o sytuację w Polsce koalicja rządząca znowu obwinia Donalda Tuska.

Opowieść o Tusku, czyli spot pt. "Premier polskiej biedy"

Premier polskiego rządu zamieścił w poniedziałek na swoim Facebooku film, który zatytułował "premier polskiej biedy".

"Lider opozycji gorączkowo wzywa, żeby rząd „coś zrobił" w obliczu światowego kryzysu, i pomija fakt, że robimy w tej sprawie bardzo dużo — napisał premier. "Zobaczmy więc, jak sam radził sobie z trudnymi sprawami, takimi jak pensje, emerytury czy bezrobocie, w czasach o wiele spokojniejszych niż dzisiejsze" - zastanawiał się Mateusz Morawiecki, zachęcając do obejrzenia spotu

Do wpisu dołączył też skrót zawartości:

  • kilka złotych za godzinę pracy?
  • wysokie bezrobocie?
  • głodowe emerytury?

Tak, to dokonania „premiera polskiej biedy", czyli Donalda Tuska.

Kto jest premierem polskiej biedy? Komentarze internautów

Film pojawił się nie tylko na profilu Facebookowym Mateusza Morawieckiego. Podchwyciły go też zwolennicy i przeciwnicy zarówno Donalda Tuska, jak i Mateusza Morawieckiego.

W komentarzach do spotu publikowanego w internecie znajdują się najróżniejsze opinie Polaków zainicjowane filmem o premierze polskiej biedy.

  • Wy o biedzie za Tuska? Rządzicie 7 lat (wPolityce.pl),
  • Kto jest Premierem Polskiej biedy, dowiemy się na wiosnę (profil Mateusza Morawieckiego, Facebook)
  • W takim razie może coś zrobicie? Po to jesteście (profil Mateusza Morawieckiego, Facebook)
  • Gdybyście tyle energii i zaangażowania poświęcali na to co naprawdę ważne niżeli na Tuska, to może i faktycznie byłoby w Polsce, tak jak mówicie. (profil Mateusza Morawieckiego, Facebook)

Dużo wpisów porównywało film do zabawy dzieci w piaskownicy, inne wspominały, że premier Morawiecki był w przeszłości doradcą premiera Tuska.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM