Polacy negatywnie ocenili działania rządu w sprawie kryzysu energetycznego [SONDAŻ]

Prawie 64 proc. ankietowanych ocenia, że państwo nie radzi sobie z rozwiązaniem kryzysu energetycznego; w ramach podejmowanych przez rząd działań najbardziej oczekiwane jest zamrożenie cen surowców. Oczekuje tego ponad 55 proc. badanych - informuje "Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na sondaż United Surveys dla "DGP" i RMF FM.
Zobacz wideo

United Surveys dla "DGP" i RMF FM zapytało badanych, czy państwo sprawnie rozwiązuje kryzys energetyczny. "Prawie 64 proc. ankietowanych ocenia, że państwo nie radzi sobie z rozwiązywaniem kryzysu. Ta ocena nie dotyczy zwolenników obozu rządzącego, z których aż 97 proc. sądzi inaczej" - czytamy we wtorkowym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej".

Respondenci zostali również zapytani o to, jak powinno się zachowywać państwo wobec rosnących cen energii i gazu.

Ponad 55 proc. badanych wskazało, że państwo powinno zamrozić ceny tych surowców, dopłacając z budżetu. 22,5 proc. ankietowanych uważa, że państwo powinno wypłacać dodatki dla obywateli, a 9,3 proc. wskazało, że państwo nie powinno reagować wobec rosnących cen energii i gazu.

Sondaż United Surveys dla DGP i RMF FM przeprowadzono 24-25 września na reprezentatywnej próbie 1000 Polaków metodą CAWI.

Posłuchaj podcastu:

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM