Wizz Air po latach wraca do Łodzi. Port Lotniczy im. Reymonta poszerza swoją ofertę

Dawno nie widziany w Łodzi Wizz Air wraca z nowymi połączeniami z tego miasta. Węgierskie tanie linie lotnicze wracają tu po prawie dziesięciu latach przerwy. Port lotniczy Łódź-Lublinek zyska też kolejne trasy dzięki redukcji lotów irlandzkiego Ryanair z Modlina.

Wizz Air w Łodzi. Port lotniczy podaje oficjalny komunikat

Łódzki Port Lotniczy im. Władysława Reymonta (inaczej nazywany portem lotniczym Łódź-Lublinek) zapowiadał nowe połączenia już kilka tygodni temu, jednak początkowo nie chciał podać, o które linie lotnicze dokładnie chodzi. Teraz oficjalnie ogłasza powrót tanich lotów Wizz Air. Węgierski przewoźnik poleci na razie tylko w jednym kierunku – na lotnisko Londyn-Luton. Jednak zapowiadane są też inne połączenia, które niedługo mają się pojawić. 

Tanie loty Wizz Airem. Od kiedy polecimy z Łodzi do Londynu?

Tanie loty Wizz Airem do Londynu mają wystartować od 13 grudnia 2022 roku. Samoloty tego przewoźnika będą startowały na Wyspy Brytyjskie dwa razy w tygodniu:

 • we wtorki,
 • w soboty.

Dokładny rozkład lotów Wizz Air można znaleźć na stronie tych węgierskich tanich linii lotniczych: czyli na Wizzair.pl.

Tanie loty Wizz Air do Skandynawii i Holandii? Trwają rozmowy

Wizz Air nie jest nowym przewoźnikiem w Porcie Lotniczym im. Władysława Reymonta. Rozkład lotów węgierskiego przewoźnika obejmował Łódź w latach 2010-2013. Można było stąd polecieć Wizz Airem do Sztokholmu Skavsta, Londynu i Dortmundu. Na razie jednak nie wiadomo, czy niemiecki kierunek również zostanie przywrócony.

- Trwają rozmowy. Nie tyle może o przywróceniu tego kierunku, ale trwają rozmowy o innych kierunkach. Oczywiście na stole jest Skandynawia, są Niemcy, jest Holandia, ale jak wiemy, rozmowy z przewoźnikami nie są łatwe. Jednak liczymy, że ta rozpoczęta współpraca i dobre stosunki z Wizz Airem zaowocują nowymi połączeniami – powiedział w rozmowie z "Wyborczą" Robert Makowski, dyrektor handlowy Portu Lotniczego Łódź.

Nie tylko Wizz Air. Czy łódzki port lotniczy zyska na kryzysie w Modlinie?

Nie tylko Wizz Air wystartował z nowymi trasami z Łodzi. Po narastającym konflikcie z włodarzami podwarszawskiego lotniska w Modlinie (podlinkowanie do tekstu Anety: https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103085,28885921,ryanair-uruchomi-piec-nowych-polaczen-z-polski-co-z-modlinem.html) i redukcji połączeń stamtąd, irlandzki Ryanair uruchamia nowe połączenia z Łodzi do:

 • Mediolanu-Bergamo,
 • Brukseli,
 • Alicante.

Możliwe, że ten tani przewoźnik wkrótce rozwinie jeszcze bardziej swoją siatkę połączeń z Portu Lotniczego im. Reymonta, a wpływ na to mogą mieć – jak tłumaczy prezes łódzkiego lotniska, Anna Midera – czynniki polityczne.

Tanie loty Wizz Air, Ryanair i inne. Gdzie najlepiej ich szukać?

Poszukując tanich połączeń różnych przewoźników warto zaglądać na strony takie jak:

 • wakacyjni piraci.pl
 • skyscanner.pl
 • Fly4free.pl
 • Esky.pl
 • Kayak.pl
 • Fru.pl
 • Kiwi.com

Na takich stronach można znaleźć ciekawe zestawienia i porównanie ofert różnych przewoźników. Warto pamiętać, że nie zawsze połączenia obsługiwane tanimi liniami lotniczymi (takimi jak Wizz Air czy Ryanair) wychodzą faktycznie najtaniej.

TOK FM PREMIUM