Płock. Pożar w PKN Orlen. Dwie osoby nie żyją

W Zakładzie Produkcyjnym PKN ORLEN w Płocku,na jednej z instalacji doszło do zapłonu pieca. Dwóch pracowników nie udało się uratować - poinformowało Biuro Prasowe PKN Orlen.
Zobacz wideo Saudyjczycy wchodzą do Lotosu. "Wielka porażka Obajtka". Ekspert o transakcji, która wygląda jak "wyprzedaż"

Początkowo Biuro Prasowe PKN Orlen informowało, że na terenie Zakładu Produkcyjnego PKN ORLEN w Płocku "doszło do chwilowego zapłonu pieca na jednej z instalacji". Później przekazano, że chodzi o instalację Hydroodsiarczania Gudronu, która była uruchamiana po planowanym remoncie.

Biuro Prasowe PKN Orlen zapowiada wsparcie dla rodzin ofiar

Jak dodano, zakładowa straż pożarna i inne służby PKN Orlen ugasiły pożar w pół godziny, ale "pomimo przeprowadzonej akcji ratowniczej, dwóch pracowników nie udało się uratować".

- Ich rodziny objęte zostały pomocą psychologiczną. Wszystkie pozostałe osoby przebywające na miejscu zdarzenia są bezpieczne, nie odniosły obrażeń i również objęte zostały pomocą psychologiczną. W gotowości pozostaje Fundacja ORLEN, która w kolejnym kroku będzie w kontakcie z rodzinami ofiar i udzieli im wszelkiego niezbędnego wsparcia - poinformowano Biuro Prasowe PKN Orlen.

Będzie specjalna komisja

Dodano, że obecny na miejscu prezes zarządu PKN ORLEN powołał specjalną komisję, która ma szczegółowo przeanalizować okoliczności zdarzenia. - Spółka pozostaje w kontakcie ze wszystkimi właściwymi służbami, aby jak najszybciej ustalić jego przyczyny - wskazano.

Poinformowano ponadto, że "niezwłocznie po wystąpieniu zdarzenia odpowiednie służby ochrony środowiska przeprowadziły badania, które nie zarejestrowały przekroczeń norm jakości powietrza". - Oznacza to, że na żadnym etapie nie było zagrożenia środowiskowego dla mieszkańców Płocka i okolic - zaznaczono.

PKN Orlen zapewnił, że w związku z tym, że do zdarzenia doszło na wyłączonej z procesów produkcyjnych i uruchamianej po remoncie instalacji, zakład produkcyjny w Płocku pracuje bez zakłóceń. - Zapewniamy też, że w wyniku zdarzenia nie są zagrożone dostawy do klientów - poinformowano.

TOK FM PREMIUM