Wypadek autokaru wiozącego uczniów na wycieczkę. Poszkodowanych zostało ponad 20 osób

Do 22 wzrosła liczba osób, które zostały przewiezione do szpitala po zderzeniu ciężarówki z autobusem szkolnym przewożącym uczniów szkoły średniej. Do wypadku doszło rano w miejscowości Stołpie na drodze krajowej nr 12 między Lublinem a Chełmem.

- Łącznie 22 osoby zostały przewiezione do szpitala, w większości na badania. Najpoważniej ranny jest kierowca autokaru, który posiada złamania. Natomiast jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Reszta uczniów została przewieziona na rutynowe badania do szpitala; mają zadrapania, skaleczenia – poinformowała PAP kom. Anna Kamola z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Do zderzenia tira z autobusem szkolnym doszło około godz. 6.50 na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Stołpie między Lublinem a Chełmem. Jak wcześniej przekazywała policja, ze wstępnych ustaleń wynika, że w kierunku Lublina jechał samochód ciężarowy, który zwolnił i zatrzymał się, żeby skręcić w lewo na stację paliw.

- W tym momencie na jego tył najechał autokar przewożący wycieczkę szkolną - młodzież jednej z ponadpodstawowych szkół chełmskich – mówiła kom. Ewa Czyż z Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

TOK FM PREMIUM