Ostatnie pożegnanie Tomasza Wołka. Pogrzeb dziennikarza odbędzie się w piątek w Warszawie

Pogrzeb Tomasza Wołka odbędzie się w piątek 30 września o godzinie 11.00 w Kościele Środowisk Twórczych w Warszawie. Potem dzienikarz zostanie pochowany na cmentarzu w Kobyłce. Publicysta, a od lat także komentator TOK FM zmarł 21 września w wieku 74 lat.
Zobacz wideo

Znana jest data uroczystości pogrzebowych Tomasza Wołka, wieloletniego komentatora "Trzódki" Jacka Żakowskiego w TOK FM. Msza pogrzebowa odbędzie się w piątek, 30 września o godzinie 11. w Kościele Środowisk Twórczych w Warszawie. Po niej dalsza część pogrzebu będzie miała miejsce na cmentarzu w Kobyłce.

Tomasz Wołek. Wybitny dziennikarz i publicysta

Tomasz Wołek był dziennikarzem, pisarzem i komentatorem sportowym. Urodził się w 1947 roku. Był absolwentem studiów z zakresu historii na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego. W 1968 r. brał udział w wiecach studenckich związanych z ówczesnym kryzysem politycznym. Działał w Ruchu Młodej Polski i Solidarności. Był m.in. redaktorem naczelnym "Życia Warszawy" i "Życia", a podczas stanu wojennego publikował w pismach podziemnych.

Tomasz Wołek publikował w "Gazecie Wyborczej", "Rzeczypospolitej" i "Polityce". Publikował także książki, w tym "Copa America" czy "Mexico Catolico". Za swoją działalność otrzymał Nagrodę Kisiela (1997) i został odznaczonym Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2011).

Od 19 lat był stałym gościem Jacka Żakowskiego w piątkowym Poranku Radia TOK FM.

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM