Awaria Alior Bank. Problemy z logowaniem na stronie

W poniedziałek wczesnym popołudniem padła strona Alior Banku. Nie działają też płatności mobilne. Bank nie jest w stanie powiedzieć, kiedy awaria się skończy, a zniecierpliwieni użytkownicy pytają, dlaczego problemy pojawiają się tak często. "To jest już naprawdę przegięcie".

Strona Alior Bank nie działa. Użytkownicy zirytowani. "Miesiąc w miesiąc problemy z aplikacją"

W poniedziałek 10 października 2022 r. doszło do poważnej awarii na stronie Alior Banku – problemy z logowaniem trwają od godziny 13:00 – wtedy to, według serwisu Downdetector, który gromadzi informacje o problemach wysyłanych przez użytkowników systemów internetowych, zaczęła rosnąć liczba zgłoszeń o utrudnieniach w korzystaniu ze strony Alior Banku. Zgłoszenia napływają z całej Polski.

- Mamy awarię, przepraszamy. Występują trudności z logowaniem do bankowości internetowej Alior Online i mobilnej Alior Mobile. Pracujemy nad jak najszybszym udostępnieniem systemów. Będziemy informować Was na bieżąco w tym poście – czytamy na stronie Alior Banku na Facebooku.

W odpowiedzi posypały się negatywne komentarze – użytkownicy aplikacji mobilnej oraz bankowości internetowej banku skarżą się, że to nie pierwsza awaria w Alior:

- Miesiąc w miesiąc problemy z aplikacją, problemy z księgowaniem przelewów. Ludzie nie mają dostępu do własnego majątku. Czysty absurd. Mogę się założyć, że niejeden wyjazd, niejedna transakcja i niejeden ważny zakup musiał być odłożony w czasie przez waszą niekompetencję (...) Instytucja, która obraca cudzymi pieniędzmi powinna być niezawodna. Alior zawodzi regularnie – pisze jedna z klientek banku.

- Uważam, że alior powinien dawać jakieś rekompensaty za te comiesięczne awarie, bo to jest już naprawdę przegięcie, jak porobić opłaty, jak co miesiąc alior odwala taki numer – skarży się kolejna osoba.

- Mam appki 3 banków na telefonie 2 zawsze działają a jedna co jakiś czas fikołek, zgadnijcie która jest wasza? - dodaje jeszcze jeden z klientów.

Awaria Alior Bank. Informacja na stronie… zadziwia

W serwisie banku chyba panuje spory chaos spowodowany awarią – nie dość, że użytkownicy odnotowują problem z logowaniem w Alior Banku, to podana na stronie internetowej informacja zaskakuje. I nie uspokaja, jeśli chodzi o termin, w którym naprawa systemu zostanie ukończona.

- Do soboty 14 maja 2022 roku do godziny 10:00 strona WWW Alior Banku systemy Alior Online, Alior Mobile, BusinnessPro oraz Kantoru Walutowego będą niedostępne ze względu na prowadzone prace serwisowe – głosi komunikat na stronie o przerwie technicznej Alior Banku.

Alior Bank nie działa dwa dni po przerwie technicznej. Czy ma jakieś większe kłopoty?

Awaria Alior Banku wystąpiła zaledwie dwa dni po pracach serwisowych, także ogłoszonych na Facebooku. 

- Szanowni Klienci, informujemy, że w dniu 08.10.2022 (sobota) od godz. 23:00 do dnia 09.10.2022 (niedziela) do godz. 03:00 bankowość internetowa Alior Online oraz Alior Mobile będą niedostępne ze względu na prowadzone prace serwisowe. Prace nie mają wpływu na transakcje kartowe i wypłaty z bankomatów. Jednocześnie informujemy, że czas niedostępności może ulec wydłużeniu, o czym będziemy informować na bieżąco. Przepraszamy za utrudnienia – czytamy w weekendowym komunikacie.

TOK FM PREMIUM