Atak w szpitalu w Szczecinie. Mężczyzna rzucił się z nożem na lekarza

W sobotę wieczorem pacjent zaatakował personel szpitala w Zdunowie przy użyciu niebezpiecznego narzędzia - poinformowała PAP w niedzielę oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. Agresor zmarł - policja nie udziela jednak informacji, jak to się stało.
Zobacz wideo

W sobotę późnym wieczorem otrzymaliśmy informację o agresywnym zachowaniu pacjenta w szpitalu przy ul. Sokołowskiego. Mężczyzna przy użyciu niebezpiecznego narzędzia zaatakował personel - powiedziała PAP w niedzielę oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie mł. asp. Ewelina Gryszpan.

Agresor zmarł - policja nie udziela jednak informacji, jak do tego doszło. Oficer prasowa przekazała, że jest to przedmiotem prowadzonych czynności.

Jak poinformował PAP rzecznik szpitala wojewódzkiego Tomasz Owsik-Kozłowski, mężczyzna zaatakował nożem i ranił lekarza. 

Wskazał, że szpital nie udziela szczegółowych informacji, a sprawą zajmują się policja i prokuratura. Dodał, że dyrekcja szpitala zaproponowała objęcie wsparciem psychologicznym zarówno personel, jak i pacjentów.

Według informacji lokalnych mediów, personel medyczny szpitala obezwładnił napastnika.

TOK FM PREMIUM