Śmierć 13-letniej Nadii z Inowrocławia. 18-latkowi postawiono zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem

Prokuratura w Inowrocławiu w sprawie śmierci 13-letniej Nadii przedstawiła 18-letniemu mężczyźnie zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną zgonu było wykrwawienie - poinformował w piątek prokurator rejonowy Robert Szelągowski.
Zobacz wideo

Prowadzący sprawę prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego o trzymiesięczny areszt tymczasowy.

"18-letniemu mężczyźnie przedstawiono zarzut z art. 148 par. pkt. 1 zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Podejrzany przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wyjaśnienia. Na tym etapie śledztwa nie ujawniamy szczegółów zeznania, w tym motywów działania sprawcy" - powiedział PAP prokurator Szelągowski.

Wyniki sekcji zwłok Nadii

Prokurator poinformował też, że została przeprowadzona sekcja zwłok 13-latki. Biegły z zakresu medycyny sądowej jako przyczynę zgonu wskazał wykrwawienie. "W tym momencie na temat sekcji tylko tyle mogę powiedzieć. W związku z sekcją zarządzone będzie jeszcze wiele badań" - dodał.

Według informacji prokuratora w sprawie przesłuchano już wielu świadków. Szelągowski nadal nie chce podać, jak doszło do znalezienia zwłok i zatrzymania 18-latka.

Wcześniej rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy Agnieszka Adamska-Okońska informowała, że w czasie oględzin na ciele nastolatki odkryto wiele ran kłutych — na szyi i tułowiu. Media podawały, że do odnalezienia zwłok i zatrzymania podejrzanego doszło wskutek działań policji. Funkcjonariusze mieli trafnie wytypować sprawcę, który wskazał miejsce, gdzie znajdowały się zwłoki.

13-letia Nadia zaginęła w niedzielę. Była poszukiwana przez rodzinę i policję. W środę rano znaleziono zwłoki nastolatki przy pustostanie na jednym z osiedli Inowrocławia. Przeprowadzone zostały oględziny miejsca zdarzenia i zwłok.

TOK FM PREMIUM