Ciało 4,5-letniego chłopca zakopane w dole koło Garwolina. Zatrzymano matkę i jej konkubenta

W miejscowości Górki koło Garwolina znaleziono ciało 4,5-letniego chłopca - było zakopane w płytkim dole. Konkubent matki, 19-letni Damian G. w czasie rozpytania po zatrzymaniu, przyznał się do zakopania zwłok dziecka - poinformowało PAP źródło w policji.
Zobacz wideo

Około godz. 5.40, w miejscowości Ruda Talubska, przy jednej z posesji odkopano zwłoki dziecka. Ulica, nieopodal której odnaleziono ciało chłopca, ciągnie się na długości 1,6 km pomiędzy Rudą Talubską a Cmentarzem Parafialnym w Górkach. To w większości teren zalesiony, poprzecinany gdzieniegdzie polami uprawnymi i pojedynczymi zabudowaniami gospodarskimi.

Funkcjonariusze odnaleźli ciało chłopca 100 metrów od zabudowań mieszkalnych w Górkach. Było zawinięte w koc i zakopane w płytkim dole.

- Konkubent matki odnalezionego w lesie pod Garwolinem 4,5-latka, 19-letni Damian G. w czasie rozpytania po zatrzymaniu, przyznał się do zakopania zwłok dziecka - poinformowało PAP źródło w policji. Wcześniej on i 19-letnia matka chłopca zostali zatrzymani w powiecie ciechanowskim.

19-latków - Karolinę W. i Damiana G. - zatrzymano we wtorek ok. godz. 22.30 w miejscowości Gogole Wielkie w powiecie ciechanowskim. Zatrzymania dokonali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. Zatrzymanie było związane ze zgłoszeniem babci chłopca. 63-latka miała obawiać się o życie prawnuczka Leona, którego nie widziała od kwietnia tego roku. 

Wcześniej rzeczniczka prasowa komendanta wojewódzkiego policji w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska poinformowała, że 21 października prababcia dziecka na terenie komendy stołecznej zgłosiła zaginięcie prawnuka. Od tamtej pory poszukiwania prowadzili policjanci z Komendy Stołecznej Policji, Mińska Mazowieckiego, Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu i komendy z Garwolina. 

Czynności odbywają się pod nadzorem prokuratury okręgowej w Siedlcach, która prowadzi postępowanie. Zlecono sekcję zwłok dziecka.

O sprawie jako pierwsze poinformowało RMF FM.

TOK FM PREMIUM