Sklep pgg.pl poprawia komunikację z klientami. Dostępność węgla i limity bez zmian

E-sklep Polskiej Grupy Górniczej wprowadził zmiany w komunikacji z klientami. Ma być łatwiej uzyskać odpowiedź na nurtujące klientów pytania. Nadal jednak kupić węgiel jest ciężko, nie zmieniają się też wprowadzone limity.

PGG sklep poprawia komunikację z klientami. Już dostępny jest formularz

Zakup węgla w sklepie Polskiej Grupy Górniczej czy choćby kontakt z e-sklepem dotychczas był bardzo trudny. Klienci wysyłali do PGG tysiące maili, na które nie otrzymywali odpowiedzi, lub uzyskanie odpowiedzi było bardzo opóźnione.

Dlatego spółka zdecydowała się usprawnić komunikację, wprowadzając formularz online.

"Formularz daje możliwość rozmowy on-line z klientem, czego wcześniej nie było. Teraz jest interakcja. A na dodatek teraz można dokładnie prześledzić, kiedy padło pytanie i kto na nie odpowiedział – wyjaśniają na stronie pgg.pl informatycy spółki.

Dostęp do formularza klienci uzyskują po zalogowaniu na swoje konto. Mogą też zadawać pytania, w odpowiednich zakładkach pogrupowanych tematycznie, dzięki czemu odpowiedź z odpowiedniego działu będzie napływała szybciej.

"I tak na przykład, gdy zapytanie dotyczy konkretnego zamówienia, trafia na kopalnię" - wyjaśniają specjaliści na stronie PGG.

Dodatkowo klienci mogą od razu sprawdzić deklarację CEEB, załączone dokumenty, czy dokonać korekty danych za pośrednictwem formularza.

Jak kupić węgiel na PGG? Logowanie w e-sklepie pokazuje, że nie jest łatwiej

Żeby kupić węgiel w e-sklepie PGG, trzeba założyć konto na stronie internetowej i zalogować się. Jednak już przed zalogowaniem widać, że poprawa komunikacji i usprawnienie odpowiadania na pytania klientów, nie wpłynęło w istotny sposób na łatwość zakupu węgla.

Surowiec nadal nie jest dostępny stale. Można go kupić jedynie podczas sesji sprzedażowych. Po ich zakończeniu — a jak skarżą się klienci w mediach społecznościowych, te kończą się bardzo szybko — przy każdej pozycji w sklepie można zobaczyć komunikat "brak towaru".

Spółka informuje też na stronie poza sesjami sprzedażowymi, że "dostępny towar został sprzedany".

Komunikat PGG na temat braku dostępności węgla pomiędzy sesjami sprzedażowymiKomunikat PGG na temat braku dostępności węgla pomiędzy sesjami sprzedażowymi pgg.pl

Przypominamy, sesje sprzedażowe odbywają się we wtorki i czwartki od godziny 16:00. Możliwy jest odbiór osobisty lub do składów Kwalifikowanych Dostawców Węgla (KDW).

Dla gospodarstw domowych, które mają możliwość sprzedaży miałów węglowych, ten surowiec dostępny jest w sesjach sprzedażowych odbywających się w poniedziałki, środy i piątki. Można go kupować także od godz. 16:00 wyłącznie z opcją dostawy do składów KDW.

Sklep pgg.pl — limity zakupu węgla

Osoby zainteresowane węglem z Polskiej Grupy Górniczej powinny pamiętać też o limitach zakupu surowca. Spółka zmieniła obowiązujące limity 3 października 2022 roku.

Limit roczny liczony jest od dnia 11 marca 2022, czyli od dnia kiedy wprowadzono sprzedaż węgla luzem i wynosi 5 ton.

Dodatkowo limity dotyczą różnych rodzajów surowca:

  • 2 tony przypadają na węgiel opałowy,
  • pozostałe 3 tony można zakupić w postaci miału węglowego.

Oznacza to, że jeśli klient po 11 marca 2022 kupował już opał w PGG, może dokupić jedynie brakującą do limitu ilość.

Źródła: Pgg.pl

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM