Nowe informacje ws. śmierci 4-latka. Matka i jej partner z zarzutami zabójstwa

Matka czteroletniego chłopca, którego zwłoki znaleziono zakopane w lesie, oraz jej partner usłyszeli zarzuty zbrodni zabójstwa - poinformował prok. Krzysztof Czyżewski z Prokuratury Okręgowej w Siedlcach. Śledczy będą wnioskować o areszt dla podejrzanych. W czwartek odbędzie się sekcja zwłok dziecka.
Zobacz wideo

19-letni Karolina W. i Damian G. zostali zatrzymani we wtorek wieczorem. Usłyszeli zarzuty umyślnego zabójstwa dziecka, którego ciało odkopano w środę rano. Prokurator Czyżewski powiedział dziennikarzom, że "podejrzani nie przyznali się do popełnienia tak sformułowanego czynu i złożyli zeznania tylko częściowo zbieżne z ustalonym stanem faktycznym".

Czyżewski przekazał, że aby zabezpieczyć tok postępowania i zapobiec mataczeniu w sprawie, prokuratura co do obojga podejrzanych zamierza złożyć wniosek do sądu rejonowego o tymczasowy areszt.

Prokurator: Do śmierci 4-latka mogło dojść wcześniej

Prokurator podkreślił, że w materiałach sprawy są okoliczności, które "wskazują na to, że do zgonu tego dziecka doszło znacznie wcześniej". - Natomiast są to również okoliczności na tyle wrażliwe, że nie chciałbym o tym mówić i przekazywać tego opinii publicznej - zastrzegł.

Zapytany, czy dziecko miało ślady pobicia lub uduszenia, Czyżewski wyjaśnił, że na czwartek zaplanowana jest sekcja zwłok. - Liczymy na to, że jutrzejsza sekcja zwłok odpowie na pytanie, kiedy doszło do zgonu dziecka, jakie i czy w ogóle są jakieś obrażenia na ciele dziecka, oraz co było przyczyną, czyli w jakim mechanizmie doszło do zgonu dziecka - podkreślił.

Prokurator potwierdził, że podejrzana o zabójstwo 19-latka ma ośmiomiesięczne dziecko. Zapewnił, że zabezpieczenie jego losu jest też priorytetowym wątkiem postępowania. - Wszystkie decyzje będą zapadać w kolejnych dniach - dodał.

Nie potwierdził informacji, że podejrzana jest w ciąży.

Karolina W. i Damian G. zostali zatrzymani we wtorek ok. godz. 22.30 w miejscowości Gogole Wielkie w powiecie ciechanowskim. To wieś w zupełnie innym rejonie Mazowsza, ponad 150 km od miejsca znalezienia ciała chłopca. Według informacji PAP w czasie rozpytania Damian G. przyznał się, że zakopał zwłoki dziecka w okolicach Garwolina. Zostały znalezione w środę, około godz. 5.40, w miejscowości Ruda Talubska.

Zaginięcie chłopca zgłosiła jego prababcia 21 października. 63-latka miała obawiać się o życie prawnuczka Leona, którego nie widziała od kwietnia tego roku.

TOK FM PREMIUM