Kradzież darów dla domów dziecka z Otwocka. Zatrzymano dwóch 19-latków i 16-latka

- Policjanci zatrzymali dwóch 19-latków i 16-latka, którzy ukradli dary przeznaczone dla otwockich domów dziecka - poinformowała mł. asp. Paulina Harabin, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Otwocku.

Policjanci zostali zawiadomieni o włamaniu do budynku, gdzie przechowywane były dary dla dzieci z otwockich domów dziecka. Jak wstępnie ustalili, sprawcy dostali się do pomieszczeń, wyważając okno i wynieśli m.in leki, ubrania, kołdry, pościel, kosmetyki, wózki i telewizor. Łączna wartość strat została oszacowana na ponad 40 tys. zł.

- Nad namierzeniem sprawców intensywnie pracowali otwoccy dzielnicowi i policjanci ogniwa do spraw nieletnich i patologii - podała mł. asp. Paulina Harabin, oficer prasowa KPP w Otwocku. Wkrótce funkcjonariusze zatrzymali dwóch 19-latków i 16-latka.

Dwóch sprawców mogło mieć związek z inną kradzieżą

- Dzielnicowy dokładnie analizując pozyskane informacje, ustalił, że dwaj 19-latkowie mogli mieć również związek z kradzieżą skutera, do której doszło w tym samym czasie. Rozpytani na okoliczność mężczyźni przyznali się, że dokonali jego kradzieży" - poinformowała mł. asp. Paulina Harabin.

19-latkowie za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 10 lat więzienia. Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Otwocku. Z kolei o dalszym losie 16-latka zdecyduje sąd rodzinny. 

TOK FM PREMIUM