Śmiertelny wypadek na autostradzie pod Tarnowem. Zginął 13-latek z Ukrainy

- W sobotę nad ranem na tarnowskim odcinku autostrady A4 doszło do wypadku, w którym śmierć poniósł 13-letni chłopiec, obywatel Ukrainy - poinformował rzecznik tarnowskiej policji asp. sztab. Paweł Klimek. Busem jadącym w kierunku Rzeszowa podróżowało sześcioro obywateli Ukrainy.

W wypadku śmierć poniósł 13-letni chłopiec, a trzy osoby trafiły do szpitala: kobieta, jej sześcioletnie dziecko i mężczyzna.

Do wypadku doszło za tarnowskim zjazdem z autostrady, na odcinku między Tarnowem a Dębicą. Busem jadącym w kierunku Rzeszowa podróżowało sześcioro obywateli Ukrainy. Kierowca busa mercedes sprinter stracił panowanie nad pojazdem, kiedy wyprzedzał ciężarówkę; bus przewrócił się na bok.

Jak informuje policja, kierowca wyprzedzanego tira, gdy zobaczył na lewym pasie niebezpieczne zdarzenie gwałtownie zahamował i wtedy uderzył w niego jeszcze jadący za nim osobowy volkswagen.

13-letni chłopiec zginął na miejscu

Jak powiedział asp. sztabowy Paweł Klimek, wszystko wskazuje na to, że kierowca jadącego z tyłu auta nie zdążył wyhamować, uderzył w ciężarówkę, a następnie w barierki autostradowe i tak doszło jeszcze do kolizji

- Gdy strażacy przybyli na miejsce bus leżał na boku, a 13-letni chłopiec leżał przygnieciony, zginął na miejscu - powiedział rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie młodszy brygadier Marcin Opioła. Jak dodał, kobiecie, jej sześcioletniemu dziecku i rannemu mężczyźnie ratownicy udzielili wsparcia psychicznego. Te trzy osoby zostały zabrane do szpitala.

Przyczyny wypadku na miejscu bada policja i prokurator. Autostrada została zablokowana na tym pasie między Tarnowem a Dębicą. Ruch odbywa się jedynie przeciwległym pasem, w stronę Krakowa.

- Chcąc dostać się do Dębicy trzeba zjechać na autostradowym węźle Tarnów Wschód i pojechać przez Tarnów - powiedział młodszy brygadier Marcin Opioła, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.

TOK FM PREMIUM