Pogoda na dziś i jutro. IMGW wydało ostrzeżenia. W tych rejonach trzeba uważać - gołoledź

Piątek będzie pochmurny niemal w całym kraju. W górach i na wschodzie - rozpogodzenia i słabe opady śniegu - podała PAP dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk. W kolejnych dniach pogoda ma być łagodna, późnojesienna, bez gwałtownych zmian. Jedynym zagrożeniem będą lokalne marznące opady.

Piątek będzie pochmurny. Tylko w rejonach podgórskich spodziewać się można rozpogodzeń. W górach i we wschodniej części kraju możliwe słabe opady śniegu. Na południowym wschodzie wystąpią marznące opady. 

IMGW ostrzeżenia na piątek. W tych rejonach trzeba uważać 

Tylko dla woj. podkarpackiego i lubelskiego IMGW wydało ostrzeżenia. Prognozowane są tam opady śniegu i deszczu ze śniegiem, miejscami przechodzące w marznący deszcz lub mżawkę powodujące gołoledź. 

Jaka dziś pogoda? Pochmurno i zimno

Temperatura maksymalna w piątek w Polsce wyniesie od -4 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, ok. -1 st. w centrum, do 3 stopni nad morzem. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie będzie duże, z większymi przejaśnieniami na północnym wschodzie. Na wschodzie i południu przewidywane są słabe opady śniegu. Na południowym wschodzie możliwe opady marznącej mżawki i deszczu.

Temperatura minimalna od -7 stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie, na pozostałym obszarze od -4 do -1. Wiatr będzie słaby, z kierunków wschodnich. 

Pogoda na jutro i kolejne dni. Pochmurno z przelotnym deszczem i śniegiem

Jak informuje IMGW w sobotę zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami, szczególnie na południu kraju. Miejscami popada śnieg, jednak na południowym wschodzie możliwe są wciąż opady deszczu lub mżawki, lokalnie marznącej i powodującej gołoledź. 

W sobotę temperatura maksymalna wynosić będzie od -3°C na północnym wschodzie do 1°C w centrum i 3°C na południu i południowym wschodzie. Wiatr będzie słaby, z kierunków wschodnich.

Niedziela będzie pochmurna. W północno-zachodniej połowie kraju możliwe będą opady śniegu i deszczu ze śniegiem oraz lokalnie opady marznące, powodujące gołoledź. Poza tym w całym kraju możliwe będą opady deszczu. Temperatura maksymalna od -1°C na Suwalszczyźnie do 6°C na Dolnym Śląsku. Wiatr będzie wiał słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W poniedziałek w całym kraju przewidywane jest zachmurzenie duże z okresowymi opadami deszczu. Na północy kraju może popadać śnieg lub deszcz ze śniegiem. Lokalnie na północy i w centrum kraju możliwy będzie marznący deszcz powodujący gołoledź. Temperatura maksymalna w poniedziałek w Polsce wahać się będzie  od -2°C na Suwalszczyźnie do 5°C na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

Od wtorku do czwartku w całym kraju nadal pochmurno. Możliwe będą przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Lokalnie na północy i wschodzie możliwy będzie marznący deszcz powodujący gołoledź. Prognozowana temperatura maksymalna ma wynosić od -4°C na Suwalszczyźnie do 4°C, 5°C na Dolnym Śląsku i w Małopolsce. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich.

Źródło: PAP/ IMGW

DOSTĘP PREMIUM

DOSTĘP PREMIUM