Eksplozja w domu w Ustroniu. Pod gruzami mogą znajdować się dwie osoby

W niedziele przed południem doszło do eksplozji w jednorodzinnym domu w Ustroniu. Burmistrz tej miejscowości Przemysław Korcz powiedział, że z gruzowiska wydobyta została żywa osoba. To starsza kobieta. Została przewieziona do szpitala. - W tej chwili poszukujemy w gruzach dwóch mężczyzn w wieku około 60 lat - dodał.

Do wybuchu w Ustroniu doszło około godziny 10. W akcji ratowniczej uczestniczy około 30 zastępów strażaków, w tym ekipa z Jastrzębia-Zdroju z psami tropiącymi i kamerą termowizyjną

- Akcja ratunkowa jest w toku. Wyciągnięta została jedna osoba - kobieta w starszym wieku, która została odtransportowana do szpitala. W tej chwili poszukujemy w gruzach dwóch mężczyzn w wieku około 60 lat. Z ostatnich ustaleń wynika, że w domu mieszkało sześć osób; jedna została wyniesiona spod gruzów żywa, a trzy w chwili wybuchu przebywały poza nim - powiedział burmistrz Ustronia Przemysław Korcz.

Samorządowiec mówił, że jest w kontakcie z rodziną poszkodowanych, która mieszka w pobliżu. - Miasto ma przygotowane w tej chwili dwa mieszkania. To jest zabezpieczone. Jeśli poszkodowani zwrócą się o to, możemy już dziś ulokować ich w mieszkaniach gotowych na takie sytuacje - zapewnił.

Rzecznik cieszyńskiej straży pożarnej mł. bryg. Michał Pokrzywa powiedział PAP, że zniszczeniu uległ budynek jednorodzinny składający się z dwóch mieszkań. Burmistrz mówił, że dach jest zawalony. Stoi jedna ściana szczytowa. Część zabudowania jest zrównana z ziemią.

Korcz powiedział również, że w ten rejon nie prowadziła linia gazowa. - Być może doszło do eksplozji butli z gazem, ale trudno w tej chwili to powiedzieć - mówił.

Z kolei mł. bryg. Michał Pokrzywa dodał, że już podczas akcji gaśniczej doszło do mniejszego wybuchu. - Nie wiemy, co było jego przyczyną. Strażacy wynieśli już stamtąd siedem butli z gazem - powiedział.

W mieście odwołano zaplanowane na popołudnie wydarzenia towarzyszące uroczystemu zapaleniu drugiej świecy adwentowej na rynku. - W obliczu tej tragedii nie wyobrażam sobie świętowania - powiedział burmistrz.

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM