Sąd umorzył sprawę Barbary Kurdej-Szatan. Prokuratura nie składa broni, zapowiada zażalenie

"Sąd umorzył sprawę Barbary Kurdej - Szatan w której prokuratura zarzucała jej, że znieważyła Straż Graniczną" - poinformował mec. Jacek Dubois. Prokuratura już zapowiedziała, że będzie składać zażalenie na decyzję sądu w Pruszkowie.
Zobacz wideo


Sąd Rejonowy w Pruszkowie umorzył sprawę Barbary Kurdej-Szatan. Aktorka oskarżona była o zniesławienie funkcjonariuszy Straży Granicznej. "Dziś piękny poranek w sądzie w Pruszkowie.". Sąd uznał, że nikogo nie znieważyła. Miłego dnia" - poinformował na Twitterze mec. Jacek Dubois.

Przypomnijmy, że Kurdej-Szatan została oskarżona w związku z wpisem w mediach społecznościowych, który pojawił się w czasie szczytu kryzysu na granicy polsko-białoruskiej. "Maszyny ślepo wykonujące rozkazy, (...) mordercy" – tak aktorka napisała w listopadzie 2021 roku o funkcjonariuszach Straży Granicznej.

Sąd umorzył sprawę przeciwko Barbarze Kurdej-Szatan. Będzie zażalenie prokuratury

Prokuratura Okręgowa w Warszawie już zapowiedziała, że będzie zażalenie na postanowienie pruszkowskiego sądu.

- W ocenie oskarżyciela publicznego publikacja wpisu, w którym oskarżona posługuje się określeniami "maszyny bez mózgu i serca" oraz "mordercy" w stosunku do Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy wykonujących obowiązki ustawowe w zakresie ochrony granicy RP na odcinku polsko-białoruskim zniesławiła podmiot zobowiązany do ochrony granic państwa, jak również jej funkcjonariuszy - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Jak podkreśliła, "wskazana wypowiedź w żadnej mierze nie mieściła się w granicach wolności słowa". - Fakt, że była ona emocjonalna nie wpływa na ocenę znamion zarzucanego czynu - dodała.

Posłuchaj:

DOSTĘP PREMIUM

TOK FM PREMIUM