Sprawa Iwony Wieczorek. Policja zamieściła film, który może pomóc w śledztwie

Policja zamieściła na Facebooku film związany z prowadzonym śledztwem w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. W związku z nowymi ustaleniami policjanci szukają mężczyzny, którego widać na nagraniu.

Policja zamieściła w mediach społecznościowych film związany z prowadzonym śledztwem w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek. Na trwającym 53 sekundy wideo wyraźnie widać twarz mężczyzny, mogącego mieć związek ze zniknięciem dziewczyny. To poszukiwany od początku tej sprawy "mężczyzna z ręcznikiem", który szedł za Iwoną Wieczorek w noc jej zaginięcia.

"Osoby posiadające wiedzę na temat mężczyzny z załączonego nagrania proszone są o kontakt pod numerem telefonu 600 997 213 lub adresem e-mail wieczorek@policja.gov.pl" - zaapelowała policja.

Zaginięcie Iwony Wieczorek

W lipcu minęło 12 lat od zaginięcia Iwony Wieczorek. Nad sprawą pracują obecnie prokuratorzy z Archiwum X, działającego w Małopolskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

Iwona Wieczorek ostatni raz była widziana w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. 19-letnia wtedy dziewczyna po grillowaniu na działce poszła ze znajomymi do sopockiego klubu. Po wyjściu z dyskoteki wracała sama do domu w Gdańsku. Zarejestrowały ją kamery monitoringu w kilku miejscach, jednak dziewczyna nigdy do domu nie dotarła. Przez 12 lat poszukiwań nie udało się trafić na żaden ślad po 19-latce.

Posłuchaj podcastu!

TOK FM PREMIUM