Nie żyje Andrzej Iwan. Były piłkarz i medalista mistrzostw świata miał 63 lata

We wtorek w wieku 63 lat zmarł Andrzej Iwan były piłkarz m.in. Wisły Kraków, Górnika Zabrze i reprezentacji Polski, z którą w 1982 roku zajął trzecie miejsce w mistrzostwach świata w Hiszpanii - podał rmf24.pl.

"Z głębokim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci wybitnego zawodnika Białej Gwiazdy oraz reprezentanta Polski, Andrzeja Iwana" - napisała organizacja Socios Wisła na Twitterze, żegnając legendę klubu z Krakowa.

Andrzej Iwan zagrał w reprezentacji Polski 29 meczów i strzelił 11 goli. W 1978 i 1982 roku wystąpił z biało-czerwonymi na mistrzostwach świata. Z tego drugiego turnieju wrócił z brązowym medalem. Grał także dla takich zespołów jak Górnik Zabrze, VFL Bochum, Wisła Kraków czy Aris FC. Łącznie zdobył cztery mistrzostwa Polski, w tym trzy z Górnikiem i jedno z Wisłą.

Kariera Andrzeja Iwana była pełna wzlotów, ale też upadków. Sam o tym opowiedział w autobiograficznej książce zatytułowanej "Spalony", w której przyznawał się do uzależnienia od alkoholu, hazardu, a nawet prób samobójczych. Mówił, że wygrał wiele, ale jeszcze więcej przegrał. Przy sporcie jednak pozostał do końca. Najpierw w roli komentatora, a ostatnio w roli skauta w Wiśle Kraków.

TOK FM PREMIUM