"Zmieciemy tę władzę". Tusk o "bandyckich cenach" benzyny. Jest odpowiedź posłanki PiS

PiS zawyżał ceny benzyny i okradał nas w ten sposób wyjątkowo bezczelnie - ocenił w nagraniu w mediach społecznościowych lider PO Donald Tusk. Wicerzeczniczka PiS oceniła wideo Tuska jako trollowanie i "coś niebywałego".

Donald Tusk opublikował na Twitterze nagranie, w którym mówi o "faktach, które doprowadzają Polaków do szału".

- Przez wiele miesięcy, jak się okazało, PiS zawyżał ceny benzyny i okradał nas w ten sposób wyjątkowo bezczelnie - mówi na nim lider PO. - Podnieśli VAT na gaz do 23 procent, a mogli do 5 procent – dodał.

- Czytamy dzisiaj, że padają kolejne polskie firmy. Popularna gdańska pizzeria New Port znika ze względu na ceny gazu, które ją dobiły. Mieli dopłacić 72 tysiące złotych, ale wtedy jedna porcja frytek u nich musiałaby kosztować 30 złotych, a jedna pizza co najmniej 40 złotych. Jesteście wściekli? Więc zamieńmy tę naszą złość na siłę i zmieciemy tę władzę razem z jej bandyckimi cenami - powiedział w nagraniu szef PO.

Reakcja wicerzeczniczki PiS. "To tylko trollowanie"

W ocenie wicerzeczniczki PiS Urszuli Ruseckiej, Donaldowi Tuskowi "wydaje się, że jest fajny dla młodzieży".

- To coś niebywałego, żeby teraz, kiedy mamy taką sytuację związaną z wojną na Ukrainie, wypuszczać takie filmiki. Nie wiem, kto doradza Tuskowi - powiedziała PAP. - Nie ma tu żadnych podpowiedzi merytorycznych, tylko takie trollowanie - stwierdziła.

- Donald Tusk chciałby kontynuować umowę gazową z Gazpromem, umarzać im dług i to chyba byłoby najlepsze rozwiązanie dla Donalda Tuska - oceniła posłanka PiS. - Wszyscy pamiętamy, jak prorosyjską politykę prowadził Donald Tusk, podpisując długie kontrakty z Gazpromem, które nawet Unia Europejska zakwestionowała - dodała. 

TOK FM PREMIUM