Kraków. Auto zjechało ze skarpy i uderzyło w budynek szpitala. "Prawdopodobnie pomyliła gaz z hamulcem"

Samochód zjechał ze skarpy i uderzył w budynek Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. "Służby pracują na miejscu zdarzenia. Występują utrudnienia w ruchu" - czytamy na fanpage Małopolska Alarmowo.

Starsza kobieta, prowadząca samochód osobowy, pomyliła hamulec z gazem i wjechała do rowu tuż przy Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Kierująca wraz z pasażerem trafili do szpitala, ich życie nie jest zagrożone.

"Ul. Macieja Jakubowskiego - zdarzenie drogowe z udziałem jednego pojazdu, są osoby poszkodowane. Wszystkie służby pracują na miejscu zdarzenia. Występują utrudnienia w ruchu – czytamy na fanpage Małopolska Alarmowo.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", kierująca pojazdem prawdopodobnie pomyliła gaz z hamulcem, przez co auto spadło ze skarpy i uderzyło w budynek szpitala. "Samochodem podróżowały dwie kobiety. Na szczęście nie odniosły większych obrażeń. Trafiły do szpitala, gdzie przechodzą badania" - czytamy.

- Przyczyną zdarzenia było, jak wstępnie ustaliliśmy, pomylenie hamulca z gazem" - potwierdził PAP rzecznik prasowy miejskiej policji Piotr Szpiech. - Na miejscu nie ma już utrudnień w ruchu spowodowanych tym wypadkiem.

TOK FM PREMIUM