Strzelali z wiatrówki do autobusu, samochodu i baru "dla zabawy i żartów"

Policjanci z warszawskiej Pragi Południe zatrzymali 21-latka i 24-latka, którzy strzelając "dla zabawy i żartów" z wiatrówki uszkodzili szyby w autobusie, trzech samochodach, budce wartowniczej, barze i mieszkaniu.

Rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII podinsp. Joanna Węgrzyniak poinformowała PAP, że kilka tygodni temu policjanci otrzymali informacje o uszkodzonej szybie w autobusie miejskim linii 125. - Sprawą od razu zajęli się policjanci wydziału do walki z przestępczości przeciwko mieniu - zaznaczyła policjantka.

- Operacyjni docierali do różnych miejsc, zabezpieczali dowody, gromadzili informacje. Bardzo szybko ustalili, że tego samego dnia podobnych zdarzeń było w tej okolicy kilka. Bardzo ważnym było wyjaśnienie, w jaki sposób doszło do tych uszkodzeń i jednocześnie kto ich dokonał - wyjaśniła.

Zatrzymanie nie było latwe

Na podstawie ustaleń policjanci wytypowali prawdopodobnych sprawców. "Byli to mieszkańcy tej samej okolicy. Mieszkali w sąsiednich klatkach jednej kamienicy" - podała.

- Ich zatrzymanie nie było jednak łatwe, ponieważ bardzo rzadko pojawiali się w domach, a dodatkowo skrzętnie unikali kontaktów z organami ścigania. Operacyjni systematycznie kontrolowali wszystkie możliwe miejsca i adresy, podejmowali kolejne obserwacje i wciąż pozyskiwali nowe informacje. W ten sposób w ubiegłym tygodniu dzień po dniu kolejno zatrzymali obu mężczyzn - wskazała policjantka.

Po zatrzymaniu 24-latek i 21-latek przyznali się do swoich chuligańskich wybryków. - Potwierdzili, że strzelali z wiatrówki, a robili to "dla zabawy i żartów" - przekazała.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty za sześć zdarzeń. - Pięciu uszkodzeń, w tym: szyby w autobusie, w mercedesie, peugeocie, barze, budce wartowniczej dopuścił się 24-latek, z kolei 21-latek zniszczył dwie szyby w mieszkaniu - wyliczyła.

- Łączna, minimalna wartość start powstała w wyniku tych przestępstw to prawie 14 tysięcy złotych - dodała podinsp. Joanna Węgrzyniak

TOK FM PREMIUM