Zastępca komendanta policji potrącił pieszego, jadąc do pracy. Jest śledztwo prokuratury

Zastępca komendanta policji w Radomiu, jadąc do pracy w poniedziałek rano, potrącił pieszego na drodze powiatowej w gm. Kowala. 37-latek z obrażeniami niezagrażającymi życiu został odwieziony do szpitala. Śledztwo ws. wypadku prowadzi Prokuratura Rejonowa Radom-Zachód.
Zobacz wideo

Jak poinformowała rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu podinsp. Katarzyna Kucharska, do zdarzenia doszło o godz. 6.30 na drodze powiatowej w miejscowości Dąbrówka Zabłotnia w gm. Kowala. Pierwszy zastępca komendanta Komendy Miejskiej Policji w Radomiu jechał na służbę.

- Kierujący bmw 48-letni mężczyzna (z-ca komendanta policji w Radomiu - PAP), jadąc w kierunku Radomia, w trakcie wyprzedzania innego pojazdu, potracił idącego lewą stroną jezdni pieszego. 37-letni mężczyzna z obrażeniami ciała niezagrażającymi życiu został przewieziony do szpitala w Radomiu - przekazała rzeczniczka. Dodała, że obaj uczestniczy zdarzenia byli trzeźwi.

Ze względu na to, że w zdarzeniu udział brał funkcjonariusz policji, czynności na miejscu wykonywane były pod nadzorem prokuratora. - Wykonano oględziny pojazdu i miejsca zdarzenia. Ze względu na uszkodzenia pojazdu zatrzymano dowód rejestracyjny - powiedziała Kucharska.

Jest śledztwo prokuratury

Śledztwo ws. wypadku prowadzi Prokuratura Rejonowa Radom-Zachód. - Prokurator, który wykonywał czynności na miejscu zdarzenia uznał, że w danej sytuacji nie ma konieczności zatrzymania prawa jazdy - powiedziała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Agnieszka Borkowska.

Postępowanie prowadzone jest w kierunku art. 177 § 1 Kodeksu karnego, który mówi: "Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

Niezależnie od prokuratorskiego postępowania, okoliczności wypadku badać ma Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu.

TOK FM PREMIUM