Ukradli figury z plenerowej szachownicy. "Każdy chciał mieć takiego konia w pokoju"

Policjanci zatrzymali trzech młodych mężczyzn, którzy ukradli cztery figury z plenerowej szachownicy znajdującej się na terenie błoń w Niepołomicach k. Krakowa. Jak tłumaczyli śledczym, spodobały im się figury skoczków i "każdy chciał mieć takiego konia w pokoju".

Rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń poinformował, że złodziejami okazali się mieszkańcy Krakowa w wieku 18, 19 oraz 20 lat.

Młodzi mężczyźni pod koniec listopada 2022 roku w nocy zabrali oni cztery figury ustawione na plenerowej szachownicy, znajdującej się na terenie rekreacyjnym niepołomickich błoń. Zniknęły figury trzech skoczków oraz jeden pion. Wartość skradzionych przedmiotów oszacowano na 3 tys. zł.

Dzięki dobrej jakości zabezpieczonego monitoringu udało się wytypować trzech sprawców tej kradzieży. Wszystkim postawiono zarzuty kradzieży.

- Wszyscy przyznali się do popełnienia tego przestępstwa. Jak twierdzili, ukradli figury, bo im się podobały i każdy z nich chciał mieć takiego "konia" u siebie w pokoju. Pionka wyrzucili, natomiast skoczkami sprawiedliwie się podzielili - zaznaczył rzecznik małopolskiej policji.

TOK FM PREMIUM