Nagrody dla dziennikarzy TOK FM. Poznaliśmy laureatów konkursu "Dziennikarz Medyczny Roku 2022"

Dziennikarze TOK FM: Ewa Podolska, Przemysław Iwańczyk i Tomasz Kopka zostali docenieni w 15. edycji konkursu "Dziennikarz Medyczny" organizowanego przez "Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia".
Zobacz wideo

W tegorocznej edycji konkursu Ewa Podolska otrzymała nagrodę specjalną - w dowód uznania wysokich wartości edukacyjnych za audycję dotyczącą wczesnego diagnozowania nowotworu trzonu macicy oraz tytuł honorowego lidera radiowych audycji medycznych.

Natomiast Przemysław Iwańczyk i Tomasz Kopka otrzymali nagrodę za docenienie wysokiego poziomu tematów prozdrowotnych oraz ich walory informacyjne, oparte na medycynie faktu.

Konkurs dla dziennikarzy zajmujących się zdrowiem odbywał się po raz 15. Jury konkursu doceniło przystępność przekazu i ich znaczenie dla zdrowia publicznego. O tytuły walczyło ponad tysiąc dziennikarzy, w czterech kategoriach: prasa, radio, telewizja, internet. Wręczenie nagród odbyło się w piątek podczas dorocznej konferencji dla dziennikarzy zgromadzonych wokół Stowarzyszenia "Dziennikarze dla Zdrowia". 

Laureatom gratulujemy! 

Ewa Podolska jest dziennikarką Radia TOK FM od 1998 r. W radiu prowadzi audycje, których tematem są: medycyna, ekologia, psychologia, publicystyka. Dwa razy w tygodniu w sobotę i niedzielę o 16 prowadzi godzinną audycję „U TOKtora",w której rozmawia z wybitnymi przedstawicielami świata medycznego.

Tomasz Kopka to wydawca radiowy i dziennikarz. Współtworzy i kreuje audycje związane m.in. z tematyką zdrowia i popularyzowaniem zdrowego stylu życia, bo uznaje to za jedną z najważniejszych kwestii naszej rzeczywistości. Zarówno osobistej, społecznej, jak i politycznej. Propaguje tematy dotyczące wpływu aktywności fizycznej na zdrowie. Z Radiem TOK FM związany od 2011 roku.

Przemysław Iwańczyk jest dziennikarzem radiowo-telewizyjnym. W Radiu TOK FM prowadzi "Niedzielny Magazyn Radia TOK FM". Jest również gospodarzem audycji "Przy Niedzieli o Sporcie", w której patrzymy na sport z innej niż zwykle strony – nie tylko na wyniki, rekordy, zwyczajne emocje, a przez pryzmat nietuzinkowych bohaterów i zjawisk. Na co dzień dziennikarz sportowy Polsatu. Z Radiem TOK FM związany od 2011 roku.

Posłuchaj: 

TOK FM PREMIUM