Wypadek polskiego autokaru na autostradzie A2 w Niemczech. Są ranni

35 osób zostało rannych, w tym 6 ciężko w wypadku polskiego autokaru w Niemczech na autostradzie A2 koło Magdeburga. Nikomu nie zagraża utrata życia - przekazał w piątek PAP rzecznik MSZ Łukasz Jasina.
Zobacz wideo

Autokar rozbił się około godz. 3.10. Pojazd jechał autostradą między Magdeburgiem a Bornstedt, gdy z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn zjechał z jezdni. Autokar wpadł do rowu i przewrócił się na dach - podała policja w Magdeburgu.

Autokarem podróżowało 49 pasażerów i 2 kierowców, realizował on przejazd na trasie z Warszawy do Belgii - przekazał PAP wiceprezes zarządu firmy Sindbad, Bogdan Kurys. Poinformował, że w drodze na miejsce wypadku jest autokar zastępczy.

Jak podaje portal stacji radiowej MDR SACHSEN-ANHALT na miejsce katastrofy przyjechała straż pożarna i lekarze pogotowia ratunkowego. Ranni zostali przewiezieni do pobliskich szpitali. Uruchomione zostały też publiczne autobusy w ramach komunikacji zastępczej w celu przewiezienia poszkodowanych z miejsca wypadku. 

Komunikat przewoźnika

"Dziś w nocy tj. 10 lutego, o godzinie 3.15, jeden z naszych autokarów realizujący przejazd liniowy na trasie z Warszawy do Belgii, na wysokości Magdeburga uległ wypadkowi. Autokar kilkanaście kilometrów za Magdeburgiem, na autostradzie A2, z nieznanych przyczyn zjechał z pasa autostrady i przewrócił się. Przyczyny tego zdarzenia bada miejscowa policja." - poinformował PAP wiceprezes zarządu firmy Sindbad, Bogdan Kurys.

"Pozostajemy w kontakcie z kierowcami oraz ze służbami koordynującymi akcję na miejscu" - zapewnił.

Policja: na szczęście nikt nie zginął. Autostrada zamknięta

 "57-letni polski kierowca autobusu jechał autostradą A2 w kierunku Hanoweru. Tuż za parkingiem Boerde Nord zjechał z drogi w prawo, z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn. Autobus przewrócił się i leżał na dachu w przydrożnym rowie" - przekazała policja. 

"Po osoby, które nie zostały ranne i po lekko rannych - na miejsce zdarzenia przyjechał autobus zastępczy, który przetransportował je do punktu zbiórki przy autostradzie. Tam otrzymują pierwszą pomoc i organizowana jest dalsza podróż" - czytamy w oświadczeniu policji.

Na czas udzielania pierwszej pomocy i policyjnego badania przyczyn wypadku, autostrada w kierunku Hanoweru jest całkowicie zamknięta. Na skrzyżowaniu w Irxleben wyznaczono objazd.

Obecnie występują znaczne utrudnienia w ruchu na autostradzie i na trasach objazdów.

TOK FM PREMIUM