Joe Biden w Warszawie. Policja ściąga posiłki. Szykuje się trudny dzień dla mieszkańców

Zakaz noszenia przy sobie broni, apel do mieszkańców o zwracanie uwagi na podejrzane zachowania i trudny dzień dla kierowców. Tak we wtorek będzie wyglądać Warszawa, a to z powodu przyjazdu amerykańskiego prezydenta Joe Bidena.
Zobacz wideo

W nocy z poniedziałku na wtorek prezydent USA Joe Biden wylądował w Warszawie. Stołeczna policja ściąga z tej okazji posiłki z całego kraju. - Funkcjonariusze będą też kontrolować przechodniów i sprawdzać ich pod kątem bezpieczeństwa. Będą zamknięcia ulic. Mówimy o Śródmieściu i Starym Mieście - mówi Sylwester Marczak, rzecznik Komendy Stołecznej Policji. 

We wtorek raczej warto omijać okolice centrum, o jeździe Wisłostradą na wysokości Powiśla można zapomnieć. Policjanci zapowiadają że na bieżąco będą zamykać ulice, nie ma więc konkretnych godzin ich wyłączenia z ruchu. 

Joe Biden w Warszawie. Bardzo dużo utrudnień

W czasie wizyty prezydenta Joe Bidena w stolicy policja będzie operacyjnie, czasowo wstrzymywać ruch na drogach prowadzących na Lotnisko Chopina, do hotelu Marriott oraz hotelu Intercontinental, a także w rejonie Pałacu Prezydenckiego i Zamku Królewskiego.

Kierowcy powinni spodziewać się wyłączeń ruchu m.in. na ulicach: Żwirki i Wigury, Raszyńskiej, Al. Jerozolimskich i moście Józefa Poniatowskiego, Emilii Plater, Marszałkowskiej, Nowym Świecie, Krakowskim Przedmieściu, Wisłostradzie od mostu Grota-Roweckiego do mostu Łazienkowskiego.

W czasie spotkań służby mogą zdecydować również o zamknięciu dróg w rejonie Starego Miasta: al. "Solidarności" i mostu Śląsko-Dąbrowskiego, Senatorskiej, Podwala i Kapitulnej.

Od wtorku od początku dnia do środy do końca dnia, z ruchu wyłączony zostanie także pas dla rowerów na ul. Emilii Plater, na odcinku od ul. Świętokrzyskiej do ul. Złotej.

Ratusz zaleca, aby od wtorkowego poranka do środy w nocy omijać centrum Warszawy.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego, od poniedziałku do środy w Warszawie obowiązuje zakaz noszenia lub przemieszczania w stanie rozładowanym wszelkiego rodzaju broni. Z kolei wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł wydał od poniedziałku zakaz przewozu towarów niebezpiecznych i ruchu pojazdów nienormatywnych. Za złamanie zakazu grozi grzywna.

Prezydent Joe Biden we wtorek w Warszawie spotka się z prezydentem Andrzejem Dudą i wygłosi przemówienie, zaś w środę spotka się z przywódcami Bukareszteńskiej Dziewiątki.

Posłuchaj podcastu!

TOK FM PREMIUM