"365 dni bohaterstwa, 365 dni wsparcia". W Warszawie odbywa się marsz solidarności z Ukrainą

Przed ambasadą Rosji w Warszawie rozpoczęła się demonstracja, która poprzedzi marsz solidarności pod hasłem "365 dni bohaterstwa, 365 dni wsparcia". Uczestnicy w ten sposób chcą oddać hołd bohaterom oraz uczcić pamięć ofiar w pierwszą rocznicę rosyjskiej inwazji na Ukrainę.
Zobacz wideo

W piątek po południu przed ambasadą Rosji przy ul. Belwederskiej w Warszawie zebrało się kilkaset osób. Podczas wydarzenia pod hasłem "365 dni bohaterstwa, 365 dni wsparcia" uczestnicy w ramach solidarności z Ukrainą rozpoczną marsz, który przejdzie przed Sejm. Podczas marszu będzie trwała zbiórka latarek dla ukraińskich dzieci.

Uczestnicy, którzy przyszli przed ambasadę Rosji oprócz latarek mają ze sobą transparenty z hasłami m.in.: "Rosja to państwo terrorystyczne" oraz flagi Ukrainy, Polski i biało-czerwono-białą - Białorusi.

W związku z demonstracją i przemarszem Warszawski Transport Publiczny poinformował na swojej stronie internetowej, że występuj± utrudnienia w kursowaniu autobusów linii: 116, 131, 166, 167, 168, 180, 503 i E-2.

W związku z pierwszą rocznicą rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę w wielu miastach w Polsce organizowane s± marsze solidarności. W Krakowie z Wawelu przez ulicę Grodzką na Rynek Główny przejdzie marsz pod hasłem "Razem dla pokoju".

W planach rzeszowskich obchody m.in. premiera wystawy "Trzymaj się siostrzyczko", debaty oraz przekazanie agregatów dla miast Ukrainy. Szczecińskie stowarzyszenie Mi-Gracja organizuje w piątek przemarsz ulicami miasta z niebiesko- żółtymi flagami. "Przeżyjmy ten dzień razem" – zachęcają organizatorzy. Zebrani na pl. Solidarności przejdą z niebiesko-żółtymi flagami przed Urząd Miasta.

Z kolei uczestnicy wrocławskiego marszu spotkają się w piętek popołudniu na Rynku pod Pręgierzem. Następnie uczestnicy przejdą w kierunku placu Wolności na uroczystości Dnia Pamięci.

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM