Jeszcze więcej Jana Pawła II w TVP. Homilie zaraz po głównym wydaniu "Wiadomości"

TVP1 będzie codziennie emitować fragmenty archiwalnych homilii Jana Pawła II. Widzowie trafią na nie w czasie największej oglądalności - tuż po głównym wydaniu "Wiadomości" TVP.
Zobacz wideo

Jak czytamy na wirtualnapolska.pl, pierwszy raz fragment archiwalnej homilia papieża Polaka zostanie wyemitowany już dzisiaj, czyli w piątek o godz. 20. Audycja ma trwać około 5 minut. 

W czwartek po "Wiadomościach" i orędziu marszałek Sejmu Elżbiety Witek pokazano trwające ponad 40 minut kazanie, które Wojtyła wygłosił 2 czerwca 1979 roku w Warszawie podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Polski. To wtedy padły słynne słowa: "Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!".

Reportaż "Franciszkańska 3". Co wiedział papież?

O Janie Pawle II jest ostatno głośno z powodu reportażu Marcina Gutowskiegio "Franciszkańska 3", który poniedziałek wyemitował TVN24. Opowiada o tym, co papież wiedział o przypadkach pedofilii wśród księży. Opisane zostały w nim przypadki trzech księży: Bolesława Sadusia, Eugeniusza Surgenta i Józefa Loranca oraz reakcja na nie ówczesnego metropolity krakowskiego kard. Karola Wojtyły. W reportażu pojawiły się również wypowiedzi holenderskiego dziennikarza Ekke Overbeeka, autora książki "Maxima Culpa. Co kościół ukrywa o Janie Pawle II".

W odpowiedzi na ten reportaż Sejm przyjął w czwartek uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II.

TOK FM PREMIUM