Wypłynęły wewnętrzne instrukcje PiS. "PO atakuje Jana Pawła II, by przykryć aferę pedofilską"

Gazeta.pl dotarła do tzw. "przekazów dnia" PiS-u, czyli "niejawnych instrukcji, co mają mówić politycy obozu rządzącego w dyskusji o Janie Pawle II". "PO uznała, że najlepszą metodą odwrócenia uwagi od afery pedofilskiej w ich środowisku politycznym jest atak na Kościół" - to jeden z ujawnionych przekazów.
Zobacz wideo

Dzięki tzw. "przekazom dnia" Prawo i Sprawiedliwość od dawna buduje spójny przekaz dotyczący ważnych dla partii tematów. Portal Gazeta.pl dotarł do instrukcji dotyczących ofensywy partii rządzącej w sprawie Karola Wojtyły. Jak wynika z ustaleń dziennikarzy, przyszły papież Jan Paweł II - kiedy był metropolitą krakowskim - nie tylko wiedział o księżach pedofilach, ale tuszował te sprawy.

"Platforma uznała, że najlepszą metodą odwrócenia uwagi od afery pedofilskiej w ich środowisku politycznym jest atak na Kościół. Chcą zakrzyczeć fakty, że to nie pierwsza afera pedofilska z ich środowiska politycznego, gdzie krzywdzone są dzieci" - czytamy w jednej z instrukcji, jaką władze PiS przekazały swoim politykom. Choć nie wskazano z nazwiska, o jaką sprawę dokładnie chodzi, to nietrudno się domyślić, że chodzi o rodzinę posłanki Magdaleny Filiks z PO i jej syna Mikołaja, który zmarł 17 lutego. Polityczka i jej rodzina od grudnia 2022 roku byli obiektem ataków państwowych mediów.

Sprawa rozpoczęła się od publikacji Tomasza Duklanowskiego z Polskiego Radia Szczecin, w której podano tak wiele szczegółów, że bez problemu można było ustalić, kogo dotyczy informacja.

"Przekazach" PiS uderza w Platformę Obywatelską i obwinia PO za śmierć chłopca

PiS w swoich przekazach wprost uderza w Platformę Obywatelską i Donalda Tuska, obwinia PO za śmierć nastolatka. "Stosują [PO - red.] zmowę milczenia, zamiatania pod dywan. Donald Tusk jeszcze przed pogrzebem dokonywał wpisów szkalujących, chcąc robić politykę na tej wielkiej tragedii, nie uszanował prawa rodziny do spokoju w tym tragicznym momencie. Nie miał oporów, by zrobić kuriozalną, polityczną konferencję prasową zaraz po pogrzebie. Niestety wciąż nie przeprosił rodziny za działacza PO, który zniszczył życie tego młodego człowieka. Nie mają wstydu" - przytacza Gazeta.pl.

W ujawnionych dokumentach przedstawiono też pytania, które politycy Piu mają zadawać - w rozmowach z dziennikarzami: "Może potrzebne są jakieś rozwiązania systemowe, aby weryfikować współpracowników w Platformie [pod kątem zaburzenia, jakim jest pedofilia - red]?", albo:  "Czy Donald Tusk albo Borys Budka staną w obronie ofiar i skrzywdzonych dzieci? Przypadek pedofilii w środowisku PO w Szczecinie nie jest odosobniony". 

W najnowszej "wewnątrzpartyjnej instrukcji" połączono też "ataki na Jana Pawła II" z działaniem skazanego pedofila Krzysztofa F. Pojawiła się teza, że "Platforma uznała, że najlepszą metodą odwrócenia uwagi od afery pedofilskiej w ich środowisku politycznym jest atak na Kościół".

"Musimy bronić dobrego imienia św. Jana Pawła II. On już nie może. Esbeckie kwity i ich medialni pomagierzy i promotorzy, nie zabiorą nam podziwu i pamięci dla tego, co zrobił dla Polski, Europy i świata". W "Przekazach" podkreślono ponadto: "Atakujący papieża Jana Pawła II, opierają się na komunistycznych donosach i często spreparowanych archiwach, które są niewiarygodne" - czytamy na stronach Gazeta.pl. 

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM