Pobicie 16-latki. Dziewczyna była cała zakrwawiona. O losie sprawczyń zdecyduje sąd rodzinny

O losie zatrzymanych dwóch sprawczyń pobicia 16-letniej dziewczynki w Jaworznie (Śląskie) zdecyduje sąd rodzinny - podała w czwartek miejscowa policja. Dwie napastniczki: 13-latka i 14-latka, zostały zatrzymane w środę. Na czwartek przewidziano ich przesłuchanie.
Zobacz wideo

Nagranie z pobicia, na którym widać zakrwawioną nastolatkę, udostępnił na twitterowym profilu Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Ustalono, że pobicie miało miejsce w centrum Jaworzna.

Sierżant sztabowa Justyna Wiszowaty z policji w Jaworznie przekazała, że tamtejsi funkcjonariusze zatrzymali nieletnie sprawczynie pobicia w środę.

- Zostały osadzone w policyjnej izbie dziecka. Dziś będą przesłuchane u nas na komendzie w obecności opiekunów prawnych. Ze wstępnych ustaleń, z rozpytania tych nieletnich wynika, że był to konflikt na tle rówieśniczym - powiedziała w czwartek policjantka.

- Będziemy dzisiaj przesłuchiwać te nieletnie. Komplet materiałów, które zgromadzimy, wyślemy do dyspozycji sądu rodzinnego w Jaworznie, który będzie wydawał dalsze dyspozycje odnośnie nieletnich - wyjaśniła Wiszowaty.

TOK FM PREMIUM