Pijany kierowca doprowadził do zderzenia. Uciekł, pozostawiając w samochodzie 4-letnie dziecko

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał 31-letni kierowca volkswagena, który doprowadził do zderzenia z innym autem w Krasnymstawie w województwie lubelskim. Mężczyzna uciekł do lasu, pozostawiając w samochodzie 4-letniego syna - przekazała w niedzielę policja.

Podkom. Jolanta Babicz z KPP w Krasnymstawie poinformowała, że sąd zadecydował o objęciu dozorem policji 31-letniego mężczyzny, który jest podejrzany o spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości, a także narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia małoletniego. Policjantka przekazała, że do zdarzenia doszło w sobotę.

Ustalono wstępnie, że 31-letni obywatel Ukrainy stracił panowanie nad kierowanym przez siebie volkswagenem polo, zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z volkswagenem sharanem, za którego kierownicą siedział 45-latek.

- Obywatel Ukrainy w pojeździe przewoził 4-letniego syna, którego po zdarzeniu pozostawił bez opieki, uciekając do lasu – przekazała policjantka, dodając, że żaden z uczestników nie odniósł obrażeń. Jak ustalono, 31-latek nie miał uprawnień do kierowania pojazdami, a badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany, usłyszał zarzuty i został objęty dozorem policji.

TOK FM PREMIUM