Książę William jest w Polsce. Niespodziewana wizyta w Rzeszowie

W środę po południu spotkałem się w Polsce z brytyjskimi i polskimi żołnierzami, od których usłyszałem o ich niezwykłej pracy na rzecz Ukrainy; w imieniu nas wszystkich dziękuję - podkreślił książę William, następca tronu Wielkiej Brytanii po spotkaniu żołnierzami w Rzeszowie.

W środę w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Rzeszowie wizytę złożył Jego Królewska Wysokość, Książę William. W spotkaniu z polskimi i brytyjskimi żołnierzami uczestniczył wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak. Wicepremier Błaszczak i Książę William podziękowali polskim i brytyjskim żołnierzom za ich służbę oraz umacnianie bezpieczeństwa na wschodniej flance Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Książę Walii o swojej wizycie poinformował również na swoich oficjalnych kontach w mediach społecznościowych. - Dzisiaj po południu, po przyjeździe do Polski, spotkałem się z brytyjskimi i polskimi żołnierzami, od których usłyszałem o ich niezwykłej pracy na rzecz Ukrainy - napisał książę Wiliam po spotkaniu z żołnierzami na Instagramie i Twitterze. "W imieniu nas wszystkich, dziękuję" - podkreślił brytyjski następca tronu.

Podczas wizyty w Rzeszowie książę William podkreślił: "Nasze narody łączą silne więzi. Dzięki naszej współpracy na rzecz wspierania narodu ukraińskiego i jego wolności, która jest również naszą i waszą wolnością, te więzi stają się jeszcze silniejsze".

- Jestem tutaj, ponieważ chcę osobiście podziękować polskim i brytyjskim żołnierzom współpracującym w bliskim i niezwykle ważnym partnerstwie. Chcę również złożyć hołd inspirującej postawie Polaków. Otworzyliście swoje serca dokładnie tak, jak otworzyliście swoje domy - mówił brytyjski następca tronu cytowany w informacji prasowej ambasady Wielkiej Brytanii w Warszawie.

- Właśnie dlatego dziś po południu odwiedziłem Rzeszów, aby spotkać się ze stacjonującymi tam oddziałami i wysłuchać ich historii oraz wyrazić uznanie dla ich służby. Jestem poruszony ich pasją i wspólną determinacją w obronie naszej wspólnej wolności - dodał książę.

Poinformował, że w środę wieczorem udaje się do punktu pobytowego dla uchodźców w Warszawie, aby zobaczyć na własne oczy jak przebiegają działania humanitarne i jak ważne jest wsparcie, którego Polki i Polacy w całym kraju udzielają Ukraińcom uciekającym przed wojną.

Dodał, że w czwartek podczas spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą podkreśli "głębokie relacje łączące nasze dwa narody". 

TOK FM PREMIUM