Policja opublikowała zdjęcie poszukiwanego 24-latka. Miał zabić dwie osoby. Trwa obława

Policja opublikowała wizerunek 24-letniego Marcina Wolfa, który jest podejrzewany o popełnienie w środę dwóch zabójstw na terenie powiatu międzychodzkiego.

W komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych i na stronie internetowej wielkopolskiej policji podano, że funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Międzychodzie poszukują 24-letniego Marcina Wolfa. "Mężczyzna jest podejrzewany o dokonanie dwóch zabójstw na terenie powiatu międzychodzkiego" - zaznaczono.

Jak podali policjanci, pierwsze zgłoszenie dotyczyło pożaru w miejscowości Muchocin. "W trakcie gaszenia ognia strażacy znaleźli zwłoki 22-letniego mężczyzny. Obrażenia na ciele wskazywały na zabójstwo. Sprawca prawdopodobnie podpalił mieszkanie, aby zatrzeć ślady. Policjanci ustalili, że 24-latek zabrał samochód należący do ofiary i uciekł z miejsca zdarzenia" - opisano w komunikacie.

Jak dodano, kolejne zgłoszenie dotyczyło zabójstwa w Międzychodzie, gdzie w mieszkaniu przy ul. 3 Maja znaleziono zwłoki 45-letniej kobiety. "Obrażenia na jej ciele również wskazywały na zabójstwo. Według ustaleń śledczych zbrodni dokonał ten sam mężczyzna. Po dokonaniu obydwu zabójstw 24-latek porzucił skradziony samochód pod Międzychodem i uciekł do lasu" - zaznaczono.

W komunikacie podkreślono, że do pracy na miejscu zdarzeń oraz w działania pościgowo-poszukiwawcze, oprócz funkcjonariuszy z Międzychodu, natychmiast zostali zaangażowani policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Zarówo z Wydziału Kryminalnego, Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, Laboratorium Kryminalistycznego, jak i policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu i innych jednostek na terenie Wielkopolski.

"Wszystkie osoby, które od wieczora 29 marca br. widziały poszukiwanego Marcina Wolfa, lat 24 proszone są o pilny kontakt z policjantami pod numerem telefonu 887 878 900 lub numerem alarmowym 112" - zaapelowano w komunikacie.

Z kolei rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak poinformował w czwartek PAP, że śledztwo ws. środowych zabójstw w powiecie międzychodzkim od prokuratury w Szamotułach przejęła poznańska prokuratura okręgowa. - Prokurator przydzielony do tej sprawy w tej chwili sporządza wniosek o tymczasowy areszt poszukiwawczy wobec tego podejrzanego, aby móc wdrożyć potem postępowanie ws. wydania listu gończego - powiedział.

TOK FM PREMIUM