Areszt dla ojca, który pogryzł niemowlaka. Zarzuty usłyszała też matka dziecka

Do aresztu trafił 31-letni mieszkaniec Olsztyna, który pogryzł 3-miesięcznego syna. Matka chłopca, która nie sprawowała należytej opieki, ma dozór policji - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski.

Jak podał w rozmowie z Polską Agencją Prasową prokurator Daniel Brodowski, postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn Północ w Olsztynie. - Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego w środę ojciec 3-miesięcznego dziecka, 31-letni Patryk A., usłyszał zarzut fizycznego znęcania się nad synem, czyli spowodowania obrażeń ciała poprzez gryzienie m.in. po rękach i nogach. Dziecko w wyniku tego działania doznało obrażeń ciała. Podejrzany przesłuchany przez prokuratora nie przyznał się do przedstawionego mu zarzutu. Złożył wyjaśnienia i są one przedmiotem dalszych czynności - podkreślił prokurator Brodowski.

W czwartek Sąd Rejonowy w Olsztynie uwzględniając wniosek prokuratura, zastosował wobec ojca dziecka areszt na trzy miesiące.

W tej sprawie zarzuty przedstawiono także matce dziecka, 31-letniej Katarzynie K. Miała narazić syna na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo spowodować ciężki uszczerbek na zdrowiu. Jak ustalono, zamiast opiekować się dzieckiem, matka była poza domem i w tym czasie piła alkohol, mając 2 promile. Prokurator zastosował wobec kobiety dozór policji.

O szokującej sytuacji w tej rodzinie zawiadomiła policję rodzina niemowlaka. Obecnie chłopiec przebywa pod jej opieką. Jak przekazał prokurator, podjęto kroki zmierzające do ograniczenia lub pozbawienia władzy rodzicielskiej rodziców, a śledztwo jest w toku. 

Posłuchaj:

TOK FM PREMIUM