Paweł Śpiewak nie żyje. Znany socjolog miał 71 lat. "Postać wieloformatowa"

Paweł Śpiewak, znany socjolog i historyk idei, nie żyje. Profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego miał 71 lat.

Informację o śmierci Pawła Śpiewaka potwierdził w rozmowie z portalem Onet jego syn, Jan. Paweł Śpiewak był socjologiem i historykiem idei, doktorem habilitowanym nauk humanistycznych i profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Warszawskiego. Był publicystą, posłem na Sejm V kadencji. W latach 2011- 2020 był dyrektorem Żydowskiego Instytutu Historycznego

Paweł Śpiewak nie żyje 

Na antenie TOK FM profesora Pawła Śpiewaka wspominała Monika Krawczyk, dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego im. Emanuela Ringelbluma. - To była postać wieloformatowa. W naszym instytucie przyjmiemy jego śmierć z poczuciem dojmującej straty. On ukształtował pewien format, w którym się mówi o stosunkach polsko-żydowskich. Nie zapominamy też o jego roli jako publicysty, utalentowanego mówcy i wykładowcy - mówiła Krawczyk. 

Śpiewaka wspominał też na Twitterze Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego. - Zmarł Paweł Śpiewak, profesor socjologii, bardzo osobny, działacz polityczny, inspirujący recenzent życia społecznego. Wybitny i bardzo niezależny. Często niełatwy w relacjach. Zasłużony dla dziedzictwa polskich Żydów - napisał Gliński.

>>>Paweł Śpiewak wielokrotnie gościł w TOK FM. Tutaj znajdziecie podcasty z profesorem Pawłem Śpiewakiem<<<

TOK FM PREMIUM