Pijany kierowca wjechał w budynek stacji benzynowej. Miał zakaz prowadzenia pojazdów

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 26-letni kierowca, który wjechał w budynek na stacji benzynowej w Tarnobrzegu, a chwilę później uszkodził kompresor do pompowania opon. Pracownik stacji odebrał mu kluczyki i wezwał policję. Okazało się, że kierowca ma też zakaz prowadzenia pojazdów do 2025 r.

Jak poinformowała w sobotę oficer prasowa tarnobrzeskiej policji podinsp. Beata Jędrzejewska-Wrona do zdarzenia doszło w czwartek w nocy przy ul. Sikorskiego w Tarnobrzegu. Policja odebrała zgłoszenie, że pijany kierowca przyjechał na stację benzynową i podczas manewru cofania uszkodził elewację budynku.

- Pracownik wybiegł za kierowcą, który w tym czasie wyjeżdżał już ze stacji benzynowej w kierunku pobliskiego skrzyżowania. Gdy mężczyzna dobiegł do hondy, 26-latek zawrócił na plac stacji, uszkadzając jeszcze kompresor służący do pompowania opon - relacjonowała oficer prasowa.

Dodała, że gdy pracownicy zorientowali się, że kierowca jest nietrzeźwy, jeden z nich wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki i wezwano policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze ustalili, że kierowcą hondy jest 26-letni mieszkaniec Tarnobrzega.

- Mężczyzna był pijany. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się też, że 26-letni kierowca hondy ma orzeczony zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązuje go do jesieni 2025 roku - przekazała podinsp. Jędrzejewska-Wrona.

Pijany kierowca trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariuszka dodała, że mężczyzna podczas interwencji był agresywny, używał słów wulgarnych i znieważył policjantów.

- Za popełnione przestępstwa: kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów oraz znieważenia funkcjonariuszy publicznych wkrótce usłyszy zarzuty - wskazała podinspektor.

Policja przypomina, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia.

"Reagujmy, gdy widzimy, że za kierownicę wsiada osoba znajdująca się pod wpływem alkoholu czy narkotyków, nie pozostawajmy obojętni również wtedy, gdy na jezdni zatacza się pieszy. Taką sytuację należy zgłaszać bezpośrednio policji lub dzwonić na numer alarmowy 112" - apeluje policja.

Zwraca uwagę także, że każdy świadek przestępstwa ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku i od razu przekazać policji, jest to ujęcie obywatelskie.

Posłuchaj podcastu:

TOK FM PREMIUM